X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Media: Putin ukrywa partnerkę i dzieci w Szwajcarii

18.03.2022 13:01
Partnerka Władimira Putina, Alina Kabajewa, rzekomo ukrywa się w Szwajcarii z czwórką jego dzieci - twierdzą źródła dziennika "New York Post". Pod petycją o wydalenie jej z tego kraju podpisało się już niemal 50 tys. internautów.
Szwajcaria wydała zakazy wjazdu do dla kilku oligarchów z bliskiego kręgu Władimira Putina.
Szwajcaria wydała zakazy wjazdu do dla kilku oligarchów z bliskiego kręgu Władimira Putina.shutterstock.com/aldorado

"Dlaczego, biorąc pod uwagę skalę sankcji nałożonych na Rosję nadal gościcie ją i jej rodzinę, podczas gdy Putin niszczy życie milionów" - piszą do władz Szwajcarii autorzy petycji na stronie change.org.

Uważana za partnerkę życiową prezydenta Rosji Kabajewa jest byłą mistrzynią olimpijską i wielokrotną mistrzynią świata w gimnastyce artystycznej.

"Podczas gdy Putin przeprowadza swój atak na Ukrainę, atakując niewinnych obywateli i powodując kryzys uchodźczy, jego rodzina ukrywa się w odosobnionym i bezpiecznym górskim domku gdzieś w Szwajcarii" – przekazało źródło amerykańskiej gazety.

Według niepotwierdzonych doniesień medialnych para ma 7-letnie bliźniaczki, urodzone pod Lugano w Szwajcarii, i 3-letnich bliźniaków urodzonych w Moskwie.

Zarówno dzieci, jak i sama Kabajewa, mają mieć obywatelstwo szwajcarskie według źródła "NYP".

O Kabajewej zrobiło się głośno na początku 2008 roku, gdy gazeta "Moskowskij Korriespondient" zamieściła wywiad z organizatorem uroczystości weselnych w Petersburgu, który twierdził, że wynajęto go do zorganizowania ceremonii ślubnej gimnastyczki z Putinem.

Kabajewa i Kreml zareagowali gniewnymi dementi, a "Moskowskij Korriespondient", należący do miliardera Aleksandra Lebiediewa, szybko zniknął z rynku z powodu "trudności finansowych".

38-letnia Kabajewa rzadko występuje publicznie i nie ujawnia szczegółów dotyczących życia prywatnego. W latach 2007-14 była deputowaną do niższej izby rosyjskiego parlamentu, Dumy Państwowej, z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Od 2008 roku stoi na czele rady nadzorczej holdingu medialnego NMG.


PAP/ho


Minister obrony Danii: jesteśmy gotowi wysłać na Ukrainę żołnierzy w ramach misji pokojowej

18.03.2022 10:30
Duński rząd jest gotowy do wysłania na Ukrainę żołnierzy w ramach misji pokojowej - powiedział minister obrony Morten Bodskov. Jak zauważa portal euroactiv, jest to odpowiedź na polską sugestię o potrzebie takiej misji na Ukrainie.

Jarosław Kaczyński: musimy zatrzymać terror Putina

18.03.2022 11:27
Rosyjska inwazja na Ukrainę musi się skończyć i misja pokojowa na Ukrainie może być bardzo ważnym elementem drogi do tego; musimy zatrzymać terror Putina – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" wicepremier Jarosław Kaczyński.

Minister Marlena Maląg: otwieramy rynek pracy dla Ukraińców

18.03.2022 12:55
W Polsce nie zabraknie pracy dla obywateli Ukrainy, m.in. dzięki niskiemu bezrobocie. Pozwolenia na pracę Ukraińców, którzy przebywali w Polsce przed wybuchem wojny, zostaną automatycznie przedłużone. Dodatkowo będzie możliwa rejestracja w Urzędach Pracy.