Redakcja Polska

Katastrofalna w skutkach powódź w Słowenii. Polscy żołnierze pomagają w usuwaniu szkód

23.08.2023 14:49
Polscy żołnierze z 2 Pułku Inżynieryjnego prowadzą już działania w Słowenii. Wojskowi pomagają lokalnej społeczności w usuwaniu szkód po ostatniej powodzi - poinformował w środę na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Żołnierze z Polski pomagają Słoweńcom w usuwaniu szkód po ostatniej powodzi.
Żołnierze z Polski pomagają Słoweńcom w usuwaniu szkód po ostatniej powodzi. Fot.: MON/Twitter

"Na Wojsko Polskie zawsze można liczyć! Polscy żołnierze z 2 Pułku Inżynieryjnego prowadzą już działania w Słowenii. Wojskowi pomagają lokalnej społeczności w usuwaniu szkód po ostatniej powodzi. Zajmą się także odbudową zniszczonej infrastruktury" - przekazał w środę na Twitterze minister Błaszczak.

Na początku sierpnia Słowenia doświadczyła gwałtownych deszczy i burz, a w ich wyniku – powodzi. Premier Słowenii Robert Golob uznał je za największą klęskę żywiołową w historii tego kraju, zginęło kilka osób. Słoweński rząd oszacował, że straty spowodowane przez powodzie przekroczą pół miliarda euro.


IAR/PAP/dad

Powstanie kolejny zespół bojowy w Formozie. Specjalsi będą chronić gazociągu Baltic Pipe

23.08.2023 11:34
Musimy liczyć się z różnymi prowokacjami ze strony Rosji, w związku z tym infrastruktura krytyczna musi być silnie chroniona. Najlepiej mogą ochronić ją wojska specjalne w tym Formoza - powiedział we wtorek w Dziwnowie w województwie zachodniopomorskim szef MON Mariusz Błaszczak.

F-16 dla Ukrainy. "Zachodnie samoloty staną się trzonem naszego lotnictwa"

23.08.2023 12:31
 - Zachodnie samoloty wielozadaniowe będą w przyszłości trzonem ukraińskiego lotnictwa wojskowego – powiedział rzecznik ukraińskiego lotnictwa wojskowego płk Jurij Ihnat, odnosząc się do decyzji o przekazaniu jego państwu przez Holandię i Danię ponad 60 samolotów F-16.

Wiceszef MSZ: Katyń jest zbrodnią nierozliczoną, w tej sprawie trwają wielowarstwowe badania

23.08.2023 13:41
Katyń jest zbrodnią wojenną, która powinna być doliczona do ogromnego rachunku krzywd - ocenił wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk po emisji serialu "Reset". Jak poinformował, w sprawie rozliczenia Rosji trwają bardzo szerokie, wielowarstwowe badania.