Redakcja Polska

We Wrocławiu startuje święto seniorów. Ponad 150 wydarzeń z udziałem seniorów z Ukrainy

09.09.2022 16:00
Konkursy, spektakle, wystawy, wycieczki, bale, koncerty, potańcówki, zawody sportowe oraz bezpłatne konsultacje lekarskie i zapisy na badania – to wszystko w ramach wrocławskich Dni Seniora 2022, które Marszem Kapeluszy rozpoczną się już w  sobotę, 10 września. 
Audio
  • W Dniach Seniora we Wrocławiu wezmą udział seniorzy z Ukrainy. Volodymyr Garmatiuk rozmawiał na ten temat z Robertem Pawliszkiem, wicedyrektorem Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Kamilą Polańską, koordynatorką Wrocławskich Dni Seniora [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Monkey Business Images

Tegoroczna edycja Dni Seniora będzie wyjątkowa – świętowana w ramach jubileuszu 15-lecia Wrocławskiego Centrum Seniora i Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności.

- Dni Seniora 2022, w Roku Dobrych Relacji, to doskonały sposób na integrację i nawiązywanie kontaktów społecznych. Zapraszamy seniorów z całej Polski do wspólnego świętowania w atmosferze wzajemnego szacunku, życzliwości oraz znajdowania radości w naszym zabieganym życiu - mówi Robert Pawliszko, zastępca dyrektora Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.
Tegoroczne Dni Seniora rozpoczną się 10 września na pl. Solnym pokazami tanecznymi. Następnie z pl. Solnego na Rynek wyruszy Marsz Kapeluszy, w trakcie którego będzie można podziwiać niezwykłe stylizacje seniorów nawiązujące do lat 70-tych.
Na scenie w Rynku przy pl. Gołębim zostaną przekazane symboliczne klucze do bram miasta Senioralnej Parze Królewskiej oraz wręczone statuetki dla „Przyjaciół Seniorów”, certyfikaty dla „Miejsc Przyjaznych Seniorom” i nagrody dla laureatów konkursów „Rodzina to skarb” oraz „Kapelusze mają dusze”. Zwieńczeniem dnia otwarcia będzie koncert „Szalone lata 70” w wykonaniu Izabeli Możdzeń z zespołem.
W Dniach Seniora we Wrocławiu wezmą także udział seniorzy z Ukrainy, mieszkający w mieście. 
Volodymyr Garmatiuk rozmawiał na ten temat z Robertem Pawliszkiem, wicedyrektorem Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Kamilą Polańską, koordynatorką Wrocławskich Dni Seniora.

Kongres Polonii Amerykańskiej wzywa Izbę Reprezentantów do sprostowania kłamstw Putina w sprawie II wojny światowej

09.09.2022 10:00
Kongres Polonii Amerykańskiej (KPA) zaapelował do Izby Reprezentantów USA o sprostowanie fałszywych twierdzeń prezydenta Rosji Władimira Putina, że Polska wszczęła II wojnę światowej. Projekt rezolucji w tej sprawie zgłosił kongresmen z Nowego Jorku Thomas R. Suozzi.

Konferencja "Karolina Lanckorońska - noblesse oblige. W służbie nauki i edukacji"

09.09.2022 12:39
Na Zamku Królewskim w Warszawie z okazji 20. rocznicy śmierci Karoliny Lanckorońskiej zorganizowano konferencję naukową przypominającą tę niezwykłą kobietę: patriotkę, arystokratkę, naukowca.

Na ekrany polskich kin wszedł film "Orlęta. Grodno 39"

09.09.2022 13:02
Film w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza to dramatyczny obraz wojny z Sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. "Orlęta” to pierwszy film fabularny o inwazji sowieckiej na Polskę.