Redakcja Polska

Wypadek polskiego autokaru na Ukrainie. Poszkodowani trafili do szpitala

28.03.2023 16:22
18 osób zostało rannych w wypadku autobusu relacji Warszawa-Odessa, do jakiego doszło w obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy - informuje portal Suspilne. Trzy osoby trafiły na oddział intensywnej terapii.
W pobliżu miejscowości Wołoczyska w obwodzie chmielnickim, w zachodniej Ukrainie, doszło do wypadku autokaru relacji Warszawa-Odessa
W pobliżu miejscowości Wołoczyska w obwodzie chmielnickim, w zachodniej Ukrainie, doszło do wypadku autokaru relacji Warszawa-Odessafacebook.com/policia.Khmelnytskoi.oblasti

Rannych z różnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala w Wołoczyskach. Dyrektor placówki Wiktor Czubar przekazał portalowi Suspilne, że trzech poszkodowanych przebywa na oddziale intensywnej terapii. Ich stan ocenia się jako średnio ciężki. Dyrektor zapewnił, że stan pacjentów stabilizuje się.

- Do szpitala trafiło dwoje dzieci w wieku 9 i 14 lat. Ich stan jest zadowalający - podkreślił Czubar.

Przebieg wypadku

Wcześniej policja obwodu chmielnickiego podała, że w pobliżu miejscowości Wołoczyska w obwodzie chmielnickim doszło do wypadku autobusu relacji Warszawa-Odessa. Jak przekazano, w pojeździe podróżowało 25 osób, w tym dwoje dzieci. Suspilne napisało, że w autobusie było 25 pasażerów i dwóch kierowców.

Wstępnie ustalono, że kierowca stracił panowanie nad autokarem i zjechał do rowu, a następnie pojazd przewrócił się na bok.

Na zdjęciu zamieszczonym przez ukraińskich funkcjonariuszy widać autokar przewoźnika FlixBus, który uległ wypadkowi w trudnych warunkach pogodowych. Zachodnią część Ukrainy, w tym obwód chmielnicki, nawiedziły we wtorkowe przedpołudnie opady śniegu.

Suspilne, PAP, IAR/PR24/dad

Na Ukrainę dotarły czołgi Challenger. "Rok temu nikt by nie pomyślał, że wsparcie może być tak mocne"

28.03.2023 13:30
Na Ukrainę dotarły pierwsze brytyjskie czołgi Challenger - poinformowały media, powołując się na ministra obrony Ołeksija Reznikowa i służby prasowe resortu obrony.

Szef MON spotkał się z rumuńskim odpowiednikiem. Rozmowy o wojnie w Ukrainie i wschodniej flance NATO

28.03.2023 14:07
Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas wtorkowych konsultacji międzyrządowych w Bukareszcie spotkał się z ministrem obrony Rumunii Angelem Tilvarem. Rozmowy dotyczyły Ukrainy, współpracy na wschodniej flance NATO i agendy spotkania B9 - poinformował resort obrony.

Grupa krajów UE, w tym Polska, apeluje o dofinansowanie małych reaktorów jądrowych

28.03.2023 14:31
Grupa unijnych krajów, w tym Polska, apeluje do Komisji Europejskiej o zagwarantowanie dofinansowania budowy małych reaktorów jądrowych. Chodzi o przyspieszenie wdrażania SMR, czyli małych reaktorów modułowych.