X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy w Grodnie upamiętnili 110. rocznicę śmierci Elizy Orzeszkowej

18.05.2020 16:14
Polacy mieszkający z Grodnie upamiętnili 110. rocznicę śmierci Elizy Orzeszkowej. Kwiaty złożono na mogile polskiej pisarki oraz pod jej pomnikiem w centrum miasta.
Związek Polaków wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Grodnie zapalił znicze i złożył wieńce przy grobie Orzeszkowej i przy jej pomniku.
Związek Polaków wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Grodnie zapalił znicze i złożył wieńce przy grobie Orzeszkowej i przy jej pomniku.Źródło: Konsulat Generalny RP w Grodnie/Twitter/PLinGrodno @PLinGrodno

Polski konsul z Grodna Andrzej Raczkowski zwrócił uwagę na znaczenie dorobku literackiego pisarki. "Twórczość Elizy Orzeszkowej, jej książki, należą do kanonu literatury polskiej. Każdy młody Polak z tą twórczością się zapoznał i utkwiła ona w sercu każdego Polaka. Teraz, kiedy spaceruję nad Niemnem, to przypominam sobie te przepiękne opisy przyrody i przepiękną rzekę" - powiedział konsul Raczkowski.

Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi zauważyła, że dziś przypada również 100. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II. "Eliza Orzeszkowa i Ojciec Święty są postaciami wybitnymi dla każdego Polaka. Są osobistościami, na których przykładzie, na których dorobku i życiu uczą się tysiące Polaków. Uczymy się my"- powiedziała Andżelika Borys.

Szefowa Związku Polaków zaznaczyła, że Jan Paweł II i Eliza Orzeszkowa są przykładem i mogą motywować do życia i działania.


IAR/dad

Jacek Czaputowicz: dziedzictwo papieża Polaka ma ponadczasowy wymiar

18.05.2020 11:51
Dziedzictwo papieża Polaka ma wymiar uniwersalny, ponadczasowy; jego historyczny pontyfikat zmienił oblicze Polski, Kościoła i świata - powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Polonia w Niemczech pamięta o setnych urodzinach Papieża Polaka

18.05.2020 12:47
Polscy dyplomaci oraz nasi rodacy mieszkający w Niemczech pamiętają o setnych urodzinach św. Jana Pawła II. W Berlinie i Hamburgu przedstawiciele polskich placówek dyplomatycznych i Polonii zapalili znicze pod pomnikami polskiego papieża.

Konrad Szymański: budżet UE musi być ambitny, jeśli chce ona wyjść wzmocniona z kryzysu

18.05.2020 14:46
Jeśli Unia Europejska ma wyjść wzmocniona z kryzysu, to musi działać efektywnie i ambitnie m.in. w sprawie budżetu na nową perspektywę finansową na lata 2021-2027 - podkreślił w poniedziałek podczas EEC Online minister ds. UE Konrad Szymański.

Tatarzy krymscy oddają hołd ofiarom stalinowskich deportacji

18.05.2020 13:11
Nadejdzie dzień, gdy Ukraińcy i Tatarzy krymscy, którzy żyli na Krymie przed rosyjską aneksją półwyspu w 2014 roku, będą mogli wrócić do swoich domów - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w poniedziałek, w 76. rocznicę stalinowskiej deportacji Tatarów z Krymu. Tatarzy, których deportowano z Krymu w 1944 roku w związku z oskarżeniami o kolaborację z III Rzeszą, powrócili tam dopiero w połowie lat 80. i po uzyskaniu przez Ukrainę niepodległości stali się jej obywatelami.