Redakcja Polska

Nowy Jork: polonijna młodzież z pomocą dotkniętym skutkami epidemii

14.08.2020 12:46
Wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży przekazali seniorom mieszkającym w domu opieki "Surfside Manor" na Far Rockaway w Nowym Jorku specjalne upominki, zawierające między innymi maseczki ochronne wielokrotnego użytku, specjalne środki higieniczne, a także  list wspierający od wiceprezesa stowarzyszenia Olivii Żebrowskiej oraz koordynatora ds. projektów społecznych Natalii Turkiewicz, odpowiedzialnych za zorganizowanie akcji. 
Wolontariuszki z upominkami
Wolontariuszki z upominkamiPolskie Stowarzyszenie Młodzieży

Upominki sponsorowane były przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Dr Marek Paliwoda z Greenpointu przekazał młodzieży około 1700 próbek produktów do higieny osobistej i pielęgnacji.  Młodzież przygotowała dodatkowo kosz ze słodyczami dla seniorów. Ponad 200 osób otrzymało upominki, dzięki którym obdarowani czuli się docenieni przez młodzież. Ponadto seniorzy, którzy nie są Polakami, a przebywają w domu opieki, mieli szansę spróbować tradycyjnych polskich wyrobów cukierniczych takich jak krówki, pierniki czy ptasie mleczko.

- Upominki były zaledwie skromnym gestem, ale jakże ważnym dla ludzi, którzy, tak jak my teraz, kiedyś byli młodzi. Wyzwania, takie jak to, zawsze niosą ze sobą dialog międzypokoleniowy - przyznała Olivia Bąk z Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży. - Mamy nadzieję, że to dopiero początek integracji międzypokoleniowej. Obecne czasy pokazują, że nie tylko kontaktu ze starszymi szuka młodzież, ale seniorzy także są zainteresowani integracją z młodymi - zaznaczyła.


Źródło: Polskie Stowarzyszenie Młodzieży

Polska jednym z liderów w negocjacjach o szczepionkę na koronawirusa

14.08.2020 09:19
Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa; w istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Andżelika Borys: ludzie mają serdecznie dosyć tego systemu

14.08.2020 10:22
Ludzie po prostu mają serdecznie dosyć tego systemu - powiedziała Andżelika Borys, szefowa Związku Polaków na Białorusi, odnosząc się do protestów po wyborach prezydenckich, których zwycięzcą ogłoszono Alaksandra Łukaszenkę. Dodała, że potrzebna jest silna presja międzynarodowa.

Georgette Mosbacher: zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski i NATO - niezachwiane

14.08.2020 11:12
Zgadzam się z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem; zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski i NATO jest niezachwiane. Umowa o Wzmocnionej Współpracy Obronnej (EDCA) którą niebawem podpiszemy jest na to dowodem - napisała w piątek na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.