X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nowy Jork: polonijna młodzież z pomocą dotkniętym skutkami epidemii

14.08.2020 12:46
Wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży przekazali seniorom mieszkającym w domu opieki "Surfside Manor" na Far Rockaway w Nowym Jorku specjalne upominki, zawierające między innymi maseczki ochronne wielokrotnego użytku, specjalne środki higieniczne, a także  list wspierający od wiceprezesa stowarzyszenia Olivii Żebrowskiej oraz koordynatora ds. projektów społecznych Natalii Turkiewicz, odpowiedzialnych za zorganizowanie akcji. 
Wolontariuszki z upominkami
Wolontariuszki z upominkamiPolskie Stowarzyszenie Młodzieży

Upominki sponsorowane były przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Dr Marek Paliwoda z Greenpointu przekazał młodzieży około 1700 próbek produktów do higieny osobistej i pielęgnacji.  Młodzież przygotowała dodatkowo kosz ze słodyczami dla seniorów. Ponad 200 osób otrzymało upominki, dzięki którym obdarowani czuli się docenieni przez młodzież. Ponadto seniorzy, którzy nie są Polakami, a przebywają w domu opieki, mieli szansę spróbować tradycyjnych polskich wyrobów cukierniczych takich jak krówki, pierniki czy ptasie mleczko.

- Upominki były zaledwie skromnym gestem, ale jakże ważnym dla ludzi, którzy, tak jak my teraz, kiedyś byli młodzi. Wyzwania, takie jak to, zawsze niosą ze sobą dialog międzypokoleniowy - przyznała Olivia Bąk z Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży. - Mamy nadzieję, że to dopiero początek integracji międzypokoleniowej. Obecne czasy pokazują, że nie tylko kontaktu ze starszymi szuka młodzież, ale seniorzy także są zainteresowani integracją z młodymi - zaznaczyła.


Źródło: Polskie Stowarzyszenie Młodzieży

Polska jednym z liderów w negocjacjach o szczepionkę na koronawirusa

14.08.2020 09:19
Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa; w istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Andżelika Borys: ludzie mają serdecznie dosyć tego systemu

14.08.2020 10:22
Ludzie po prostu mają serdecznie dosyć tego systemu - powiedziała Andżelika Borys, szefowa Związku Polaków na Białorusi, odnosząc się do protestów po wyborach prezydenckich, których zwycięzcą ogłoszono Alaksandra Łukaszenkę. Dodała, że potrzebna jest silna presja międzynarodowa.

Georgette Mosbacher: zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski i NATO - niezachwiane

14.08.2020 11:12
Zgadzam się z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem; zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski i NATO jest niezachwiane. Umowa o Wzmocnionej Współpracy Obronnej (EDCA) którą niebawem podpiszemy jest na to dowodem - napisała w piątek na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.