X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska pomoc dla szpitala w Mościskach na Ukrainie

01.12.2021 14:14
Szpital miejski w Mościskach w obwodzie lwowskim na Ukrainie otrzymał nowy sprzęt medyczny. Dyrekcja szpitala zakupiła m.in. stół reanimacyjny, pulsoksymetr neonatalny, glukometry, maski do wentylacji płuc, komplety narzędzi operacyjnych. W ramach programu "Polska pomoc" ministerstwo spraw zagranicznych RP wydało na ten cel 28 tysięcy euro czyli ponad 125 tysięcy złotych.
Audio
  • Szpital miejski w Mościskach w obwodzie lwowskim na Ukrainie otrzymał nowy sprzęt medyczny. Przygotował Eugeniusz Sało (IAR)
Pomoc dostarczana przez Polskę na Ukrainę
Pomoc dostarczana przez Polskę na UkrainęPolska Pomoc / Youtube

Sprzęt przekazali konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, mer Mościsk Myrosława Pelc i prezes mościskiego oddziału Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Henryk Ilczyszyn, którzy w sierpniu tego roku podpisali trójstronną umowę na jego zakup.

Dyrektor szpitala miejskiego w Mościskach Ihor Rudenko podkreślił, że placówka pilnie potrzebowała nowego sprzętu. - To, co dostaliśmy od państwa polskiego, to jest naprawdę wielki krok i wielki dla nas zaszczyt. Nie mieliśmy tego, a bardzo potrzebowaliśmy - dodał.

Mościska to miejscowość położona piętnaście kilometrów od granicy z Polską. Ponad 30 procent jej mieszkańców to Polacy.

IAR/dad

Zniszczone maszty w okolicy Terespola. Szef MON: wezwiemy attaché obrony Białorusi

01.12.2021 10:20
"Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony Białorusi w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do informacji o ostrzelaniu z broni pneumatycznej masztów oświetleniowych w okolicy Terespola.

Minister Zbigniew Rau spotkał się w Rydze z szefem hiszpańskiego MSZ

01.12.2021 11:54
Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau spotkał się w środę ze swoim hiszpańskim odpowiednikiem Jose Albaresem w ramach zgromadzenia ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Rydze - podało na Twitterze polskie MSZ.

Pandemia nie wpłynęła na plany emigracyjne Polaków

01.12.2021 12:58
Pandemia nie wpłynęła znacząco na plany emigracyjne Polaków: w 2019 emigrację zarobkową rozważało 19 proc. aktywnych zawodowo, obecnie 16 proc. - wynika z badania "Migracje Zarobkowe Polaków". Co trzeci zainteresowany pracą za granicą wyjechałby, nawet gdyby pandemia w kraju docelowym się nasiliła.