X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polski ambasador spotyka się z Polakami na Syberii

29.04.2022 20:32
Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski przebywa na Syberii w obwodzie irkuckim. Dyplomata spotyka się z przedstawicielami Polonii i duchowieństwa, a także odwiedza miejsca związane martyrologią naszego narodu.
Audio
  • Rosja: polski ambasador na Syberii spotyka się Polakami [posłuchaj]
Irkuck
Irkuck E. Poźniak/PR

Ambasador Krzysztof Krajewski chce, aby Polacy mieszkający w Rosji czuli w tym trudnym okresie, że Polska o nich pamięta. „Jest to taka wizyta, która ma pokazać, że bez pamięci historycznej nie da się budować przyszłości i przypomnieć jak ważne są dla nas miejsca, w których żyją nasi rodacy” - podkreśla polski ambasador.

Krzysztof Krajewski zamierza wspólnie z Polakami mieszkającymi na Syberii obchodzić Dzień Polonii, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Dyplomata otworzy w Irkucku wystawę poświęconą bratu marszałka Józefa Piłsudskiego - Bronisławowi Piłsudskiemu, który był jednym z wybitnych badaczy Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu.

IAR/ks

Wystawa i kartka pocztowa w 30. rocznicę nawiązania polsko-gruzińskich stosunków dyplomatycznych

28.04.2022 20:38
Fotografie i dokumenty przypominające najważniejsze wydarzenia w historii wzajemnych relacji składają się na otwartą w czwartek w Warszawie wystawę z okazji 30. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Gruzją. Ponadto Poczta Polska przygotowała okolicznością kartę.

Marsz Żywych. Prezydent: Holokaust zrodził się z nienawiści, dziś z niej rodzą się zbrodnie na Ukrainie

29.04.2022 16:54
Ponad dwa tysiące młodych osób z całego świata wzięło udział w pochodzie między dawnymi niemieckimi obozami zagłady Auschwitz a Birkenau. Towarzyszyli im byli więźniowie oraz prezydent Andrzej Duda.

Szefowie dyplomacji Polski i krajów bałtyckich rozmawiali w Rydze o kwestiach bezpieczeństwa w regionie

29.04.2022 20:27
Szef polskiego MSZ Zbigniew Rau powiedział, że agresja Rosji na Ukrainie i współudział w niej Białorusi sprawiły, że NATO musi odpowiednio dostosować swoje działania odstraszające