Redakcja Polska

Pierwsza Dama spotkała się z prezesem Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"

22.10.2022 08:50
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Belwederze z prezesem Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" Mikołajem Falkowskim. Rozmowa dotyczyła działań fundacji, pomocy dotychczas przekazanej do Ukrainy, projektów adresowanych do uchodźców w Polsce i ludności cywilnej w Ukrainie.
Pierwsza Dama spotkała się z prezesem zarządu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie
Pierwsza Dama spotkała się z prezesem zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"Twitter.com/@prezydentpl

W trakcie spotkania mówiono też o transportach humanitarnych oraz planowanych kolejnych projektach na rzecz osób polskiego pochodzenia ze Wschodu.

W wydarzeniu uczestniczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, minister Andrzej Dera. "W latach 2016-2022 przedstawiciele KPRP przekazali w imieniu Pary Prezydenckiej pomoc skierowaną do osób polskiego pochodzenia mieszkających na Ukrainie, w Mołdawii, Rumunii, Kazachstanie, na Litwie, Białorusi, w Rosji i Gruzji" - informuje Kancelaria Prezydenta.

Wsparcie z Polski

"Przy wsparciu darczyńców, przekazano ponad sto ton żywności, artykułów sanitarnych, chemii gospodarczej, materiałów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych, sprzętu sportowego". Po inwazji na Ukrainę dzięki współpracy polskich przedsiębiorstw, organizacji i instytucji państwowych, pomoc w tym kraju trafia nie tylko do osób polskiego pochodzenia, ale wszystkich potrzebujących wsparcia.

IAR/ho

"Repatriacja przez edukację". Jubileusz Liceum Ogólnokształcącego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie

20.10.2022 10:01
30 lat istnienia świętuje Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. Szkoła ma charakter polonijny - kształci się w niej młodzież polskiego pochodzenia, której przodkowie zostali wysiedleni na Wschód. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. 

Polska Biblioteka Medyczna w Kijowie potrzebuje pomocy

20.10.2022 19:21
10 lat temu w Kijowie powstała Polska Biblioteka Medyczna. Polscy lekarze przekazali wówczas placówce  ponad pięć tysięcy książek i czasopism medycznych, wśród których był prywatny księgozbiór wybitnego polskiego kardiochirurga, profesora Zbigniewa Religi.

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk: chcemy być liderem w procesie odbudowy Ukrainy

21.10.2022 17:02
Polska jest liderem we wspieraniu Ukrainy na różnych frontach: militarnym, humanitarnym i politycznym - powiedział w piątek minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk. - Mamy oczywiście ambicję, by być również liderem w procesie odbudowy Ukrainy po wojnie - przyznał.