Redakcja Polska

32. Finał WOŚP. Orkiestra gra w Waszyngtonie, Chicago, Nowym Jorku czy Los Angeles

27.01.2024 11:50
W najbliższą niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizowana przez Jerzego Owsiaka akcja charytatywna organizowana jest nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W Stanach Zjednoczonych Orkiestra zagra w sobotę.
Prezydencki kubek i pudełeczko MMsów. Korespondent Polskiego Radia wystawił upominki z USA na aukcję WOŚP
Prezydencki kubek i pudełeczko M&M'sów. Korespondent Polskiego Radia wystawił upominki z USA na aukcję WOŚP WOŚP/X

Na całym świecie działa ponad 100 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Stanach Zjednoczonych orkiestra zagra między innymi w Chicago, Nowym Jorku, Los Angeles i Waszyngtonie. W stolicy USA akcja odbywa się od ponad 10 lat. - Będziemy serwować polskie jedzenie i polskie piwo. Przez cały wieczór będziemy licytować prezenty od naszych darczyńców - powiedział Polskiemu Radiu członek waszyngtońskiego sztabu orkiestry Radosław Kaczor. Odbywające się w USA i innych krajach imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to okazja do integracji Polaków mieszkających za granicą. - Jak mieszkałem w Polsce to zawsze chodziłem z rodziną na ich zbiórki i koncerty. Kiedy widzę to czerwone serduszko to łezka się w oku kręci - powiedział Kaczor.

W tym roku atrakcją imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Waszyngtonie będzie aukcja prezentu laureatki "Amerykańskiego Idola" Kaeyry. Nagrodą będzie piosenka, którą młoda polska piosenkarka napisze dla zwycięzcy licytacji.
Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy wspiera także korespondent Polskiego Radia w Białym Domu Marek Wałkuski, który przekazał na licytację wyjątkowy zestaw - pudełeczko prezydenckich M&Ms z pokładu Air Force One oraz firmowy kubek Joe Bidena.

- Oryginalne pudełko cukierków z pieczęcią i podpisem Joe'go Bidena otrzymałem jako gość prezydenta USA na pokładzie samolotu Air Force One. To gadżet wyjątkowy, rzadki w Ameryce i jedyny taki w Polsce, ponieważ jestem pierwszym i jak dotąd jedynym polskim dziennikarzem na pokładzie Air Force One - mówi Marek Wałkuski, który jako dowód autentyczności cukierków załączył wydany przez Biały Dom certyfikat potwierdzający przelot prezydenckim samolotem. - W poprzednich latach przekazywałem przedmioty na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale robiłem to prywatnie. Cieszę się, że mogę wspierać Orkiestrę jako korespondent Polskiego Radia - powiedział.


Posłuchaj
00:41 12781926_1.mp3 Korespondent Polskiego Radia w USA M.Wałkuski wystawił gadżety na licytację WOŚP (IAR)

 

Od czasu prezydentury Johna Kennedy'ego pasażerowie Air Force One otrzymują na pamiątkę lotu drobne upominki. Kiedyś były to prezydenckie paczki papierosów, a od 1988 roku są to cukierki M&Ms. W zestawie również oficjalny gadżet Białego Domu - elegancki ceramiczny kubek z prezydencką pieczęcią i wygrawerowanym na drewnianej pokrywce podpisem 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena.


Posłuchaj
00:25 12781926_3.mp3 Marek Wałkuski jest chyba jedynym polskim dziennikarzom, który takie M&M-sy dostał (IAR)

 

Licytacja odbywa się na współpracującym z WOŚP portalu Allegro.


IAR/dad

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kraju i za granicą

22.01.2024 15:26
Pieniądze, zbierane tradycyjnie w jedną ze styczniowych niedziel przez wolontariuszy, przeznaczane są na potrzeby służby zdrowia. W tym roku Orkiestra gra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zbiórki odbędą się w kraju i poza granicami Polski.

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego gra z WOŚP

23.01.2024 11:43
Polska Stacja Antarktyczna imienia Henryka Arctowskiego ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Odbędzie się zbiórka wśród obecnej załogi, a także przyjaciół stacji. Na aukcję wystawione są także przedmioty związane z działalnością polskiej placówki.

Sukienka Świątek, lot śmigłowcem z Gortatem, koszulka Barcelony od Lewandowskiego wśród hitów aukcji WOŚP

23.01.2024 14:48
Czerwona sukienka tenisistki Igi Świątek, w której wystąpiła podczas sesji zdjęciowej przed październikowym WTA Finals w meksykańskim Cancun, jest jedną z najpopularniejszych licytacji związanych ze światem sportu przed 32. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udzungwa i Dolona Kilombero. Polska Pomoc w Tanzanii

26.01.2024 16:36

Jurek Owsiak: jako pierwsza dla WOŚP zagra Australia

27.01.2024 10:34
Na dwa dni przed finałem mamy w skarbonce już prawie 37 milionów złotych. To kwota, za którą można kupić całkiem konkretny sprzęt - mówił na konferencji prasowej Jurek Owsiak. - Ja jestem gotowy, sztaby są gotowe i wolontariusze też. A jako pierwsza w 32. finale WOŚP zagra Australia.