Redakcja Polska

Polski ambasador spotyka się z Polakami na Syberii

29.04.2022 20:32
Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski przebywa na Syberii w obwodzie irkuckim. Dyplomata spotyka się z przedstawicielami Polonii i duchowieństwa, a także odwiedza miejsca związane martyrologią naszego narodu.
Audio
  • Rosja: polski ambasador na Syberii spotyka się Polakami [posłuchaj]
Irkuck
Irkuck E. Poźniak/PR

Ambasador Krzysztof Krajewski chce, aby Polacy mieszkający w Rosji czuli w tym trudnym okresie, że Polska o nich pamięta. „Jest to taka wizyta, która ma pokazać, że bez pamięci historycznej nie da się budować przyszłości i przypomnieć jak ważne są dla nas miejsca, w których żyją nasi rodacy” - podkreśla polski ambasador.

Krzysztof Krajewski zamierza wspólnie z Polakami mieszkającymi na Syberii obchodzić Dzień Polonii, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Dyplomata otworzy w Irkucku wystawę poświęconą bratu marszałka Józefa Piłsudskiego - Bronisławowi Piłsudskiemu, który był jednym z wybitnych badaczy Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu.

IAR/ks

Wystawa i kartka pocztowa w 30. rocznicę nawiązania polsko-gruzińskich stosunków dyplomatycznych

28.04.2022 20:38
Fotografie i dokumenty przypominające najważniejsze wydarzenia w historii wzajemnych relacji składają się na otwartą w czwartek w Warszawie wystawę z okazji 30. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Gruzją. Ponadto Poczta Polska przygotowała okolicznością kartę.

Marsz Żywych. Prezydent: Holokaust zrodził się z nienawiści, dziś z niej rodzą się zbrodnie na Ukrainie

29.04.2022 16:54
Ponad dwa tysiące młodych osób z całego świata wzięło udział w pochodzie między dawnymi niemieckimi obozami zagłady Auschwitz a Birkenau. Towarzyszyli im byli więźniowie oraz prezydent Andrzej Duda.

Szefowie dyplomacji Polski i krajów bałtyckich rozmawiali w Rydze o kwestiach bezpieczeństwa w regionie

29.04.2022 20:27
Szef polskiego MSZ Zbigniew Rau powiedział, że agresja Rosji na Ukrainie i współudział w niej Białorusi sprawiły, że NATO musi odpowiednio dostosować swoje działania odstraszające