Redakcja Polska

Koncert i spływ kajakowy na zakończenie Dni Polskiego Dziedzictwa na Łotwie

27.05.2023 10:00
Rozpoczęcie Dni Polskiego Dziedzictwa na Łotwie ogłosiła pod koniec kwietnia ambasador RP na Łotwie Monika Michaliszyn podczas uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock

Na zakończenie Dni Polskiego Dziedzictwa na Łotwie w najbliższy weekend w Rydze odbędzie się koncert polskich piosenek estradowych, a żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego zorganizują spływ kajakowy.

Rozpoczęcie Dni Polskiego Dziedzictwa na Łotwie ogłosiła pod koniec kwietnia ambasador RP na Łotwie Monika Michaliszyn podczas uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Goście obchodów, które odbyły się w Wielkiej Gildii na Starym Mieście, mogli wysłuchać koncertu polskiej śpiewaczki mieszkającej w Rydze Ewy Sawczuk i zespołu Tango Sin Quinto. 

W ciągu miesiąca wydarzenia w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa odbyły się m.in. w polskich szkołach w Dyneburgu, Jełgawie i Jakubowie.

W sobotę goście i mieszkańcy Rygi mogą wziąć udział w Koncercie Polskich Piosenek Estradowych w wykonaniu Ewy Sawczuk. W niedzielę zaś żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego zorganizują spływ kajakowy.

Wydarzenia są współorganizowane przez ambasadę RP w Rydze.

PAP/ks

Związek Polaków na Łotwie ma nowego prezesa

16.04.2023 09:00
Na prezesa tej organizacji został  wybrany wieloletni działacz na rzecz mniejszości polskiej, znany dobrze w Dyneburgu Peteris Dzalbe.

11. pakiet sankcji wobec Rosji. Polska, Litwa i Estonia przesłały dokument do KE

17.04.2023 14:49
Polska, Litwa i Estonia przesłały Komisji Europejskiej oraz unijnym krajom propozycję 11. pakietu sankcji wobec Rosji. Dokument widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

Łotwa wesprze walczącą Ukrainę. Przekaże cały swój zapas pocisków Stinger

22.04.2023 12:12
Łotwa przekaże Ukrainie wszystkie posiadane systemy obrony przeciwlotniczej Stinger - poinformowała łotewska minister obrony Inara Murniece. Polityk uczestniczyła w obradach grupy kontaktowej ds. obrony Ukrainy w niemieckim Ramstein. Ryga zamierza też przeszkolić więcej żołnierzy ukraińskiej armii niż w zeszłym roku.