X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wystawa fotografii "Białoruś: marsz wolności"

04.03.2021 14:22
"Białoruś: marsz wolności" to tytuł wystawy fotograficznej otwartej w Kordegardzie - Narodowym Centrum Kultury. Ekspozycja dokumentuje wydarzenia ostatnich miesięcy z perspektywy siedmiorga białoruskich fotografów. Tworzy poruszający i pełen emocji obraz wydarzeń rozgrywających się od sierpnia ubiegłego roku na białoruskich ulicach po wyborach prezydenckich.
Audio
  • Wystawa fotografii "Białoruś: marsz wolności". Materiał Przygotował Michał Fedusio (IAR)
Część ekspozycji wystawy w Kordegardzie
Część ekspozycji wystawy w KordegardzieŹródło: Twitter/PE Biuro w Polsce @PE_Polska

Jak mówi kurator ekspozycji Joanna Kinowska, fotografie prezentują przemiany wolnościowego zrywu. - Ludzie pokazują swoje twarze, bo uważają, że teraz trzeba pokazać, że tu jesteśmy - podkreśla. Dlatego, jak dodaje Joanna Kinowska, na fotografiach widać twarze uśmiechniętych ludzi, ubrane na biało kobiety z kwiatami, a jednocześnie sceny walk z policją, aresztowań, rany po kulach gumowych.

Kurator wystawy podkreśla, że ekspozycja jest uhonorowaniem opozycjonistów, ludzi, którzy stawiają opór, ale ma również uświadomić zwiedzającym, co dzieje się za wschodnią granicą. - Białorusini cały czas walczą, cały czas wychodzą na ulice i cały czas grozi im to samo, ludzie są aresztowani, są skazywani, jest też kilka ofiar śmiertelnych tych protestów - dodaje Joanna Kinowska.


Jedno ze zdjęć prezentowanych na wystawie. Fot.: Michał Fedusio/Polskie Radio Jedno ze zdjęć prezentowanych na wystawie. Fot.: Michał Fedusio/Polskie Radio

Wystawa powstała z inicjatywy Parlamentu Europejskiego, który 16 grudnia 2020 roku przyznał demokratycznej opozycji na Białorusi nagrodę im. Sacharowa za działania na rzecz praw człowieka.

W piątek na kanale Parlamentu Europejskiego będzie przeprowadzona transmisja dyskusji z twórcami wystawy.

Autorami fotografii są: Daria Buriakina, Nadia Bużan, Andrieja Liankiewicz, Lesia Pcholka, Wolha Szukajła, Julia Szabłowska i Aleksander Wasukowicz.

Wystawę można oglądać w warszawskiej Kordegardzie - Galerii Narodowego Centrum Kultury do 25 marca.

Zobacz więcej na temat: Białoruś opozycja demokratyczna

Długa tradycja uczenia języka polskiego obcokrajowców. Zaproszenie do Wrocławia i Łodzi

04.03.2021 12:00
Ośrodki nauki języka polskiego dla cudzoziemców na polskich uczelniach to dla wielu zagranicznych studentów miejsce intensywnej nauki polszczyzny i poznawania polskiej kultury. Zapraszamy do Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego i Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego.

Była szefowa MSZ Austrii, która tańczyła z Putinem, weszła do władz Rosnieftu

04.03.2021 10:01
Była minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl, znana m.in. z tańca z prezydentem Rosji na swoim weselu, została w środę nominowana przez rosyjskie władze do rady dyrektorów państwowego giganta naftowego Rosnieftu - podała agencja TASS. Natomiast na kolejną kadencję wybrany został były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder.

Setna rocznica zawarcia sojuszu między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Rumunii. Wystawa "Sojusznicy. Polska-Rumunia. 1918-1939"

04.03.2021 11:54
Centralna Biblioteka Wojskowa w Warszawie w ramach obchodów 100. rocznicy zawarcia sojuszu między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Rumunii przygotowała wystawę planszową zatytułowaną "Sojusznicy. Polska-Rumunia. 1918-1939. W 100-lecie podpisania Konwencji o przymierzu odpornem między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Rumunji". Ekspozycja zawiera fotografie, mapy, schematy, grafiki oraz plakaty pochodzące głównie ze zbiorów CBW i polskich archiwów państwowych.