X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rzym: koncert w Pałacu Prezydenckim z okazji 230. Rocznicy Konstytucji 3 Maja

02.05.2021 16:05
W związku z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Rzymie w Pałacu Prezydenckim na Kwirynale odbył się uroczysty koncert z udziałem litewskiej skrzypaczki Dalii Kuznecovaite i polskiego pianisty Tymoteusza Biesa. Impreza była wspólną inicjatywą ambasad Rzeczypospolitej i Litwy we Włoszech.
Na zdjęciu ambasadorzy Flaga Polski Anna Maria Anders i Litwy - Riardas lepaviius z artystami Dalią Kuznecovait i Tymoteuszem Biesem
Na zdjęciu ambasadorzy Flaga Polski Anna Maria Anders i Litwy - Ričardas Šlepavičius z artystami Dalią Kuznecovaitė i Tymoteuszem Biesem Źródło: Twitter/@PLinItalia

Prestiżowe niedzielne koncerty na Kwirynale z udziałem wybitnych artystów transmituje włoskie radio publiczne RAI. Tymoteusz Bies, który w tym roku wystąpi w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim, grał utwory Chopina, Szymanowskiego i Paderewskiego. - Miejsce jest naprawdę fantastyczne. W takim miejscu grać to jest prawdziwy zaszczyt i prawdziwa przyjemność. Warunki też były fantastyczne, atmosfera cudowna, masa fantastycznych wrażeń - powiedział po koncercie.

Litewska skrzypaczka wykonała kilka kompozycji Grażyny Bacewicz. Potem w duecie zagrali sonatę Faustasa Latenasa. Koncert będzie retransmitowany w programie II Polskiego Radia w poniedziałek 3 maja o godzinie 16.00.

IAR/dad

Mateusz Morawiecki w "Politique internationale": Nord Stream 2 sprawdzianem dla solidarności Europy

02.05.2021 11:26
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował we francuskim kwartalniku "Politique internationale" o demokratyzację Białorusi i Rosji, zaprzestanie projektu NS2 i utrzymanie chrześcijańskich wartości. Szef rządu RP wypowiedział się też w kwestii mediów podkreślając, że "wolność słowa jest solą demokracji, dlatego należy jej bronić".

Dyrektorka polskiej szkoły: w Kijowie jest duże zainteresowanie językiem polskim

02.05.2021 12:04
W Kijowie jest duże zainteresowanie językiem polskim i polską kulturą - oceniła Łesia Jermak, dyrektorka założonej w 2014 r. Polskiej Sobotniej Szkoły w Kijowie. Zajęcia są bezpłatne, a udział w nich bierze około 300 uczniów.

Życzenia wielkanocne od pary prezydenckiej dla wiernych Kościołów wschodnich

02.05.2021 13:41
Życzenia wielkanocne dla wiernych Kościoła prawosławnego, Kościoła greckokatolickiego i innych Kościołów wschodnich w Polsce złożyła para prezydencka. Wielość tradycji i jedność w budowaniu pomyślności Polski to piękne oblicze naszej ojczyzny - podkreślił Andrzej Duda.