X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Europa przechodzi na radio cyfrowe. Polskie Radio liderem cyfryzacji

06.10.2021 15:00
Europa przechodzi na radio cyfrowe. Według ostatniego raportu niemieckiej organizacji Digitalradio Büro Deutschland cyfrowo nadają obecnie stacje z 30 krajów na kontynencie, a liczba rozgłośni stale rośnie. W Polsce liderem cyfryzacji jest Polskie Radio.
Audio
  • Europa przechodzi na radio cyfrowe. Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)
  • Polskie Radio będzie rozwijać nadawanie cyfrowe - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePR

Z danych niemieckiej organizacji wynika, że w ostatnich latach cyfryzacja radia w całej Europie wyraźnie przyspieszyła. "Zasięg cyfrowego radia rośnie. Przekroczono krytyczną liczbę nadajników, a to sprawiło, że zasięg jest już zjawiskiem mainstreamowym" - mówi Polskiemu Radiu Thomas Kühnrich z Digitalradio Büro Deutschland - organizacji, która zrzesza niemieckich nadawców i jest autorem najnowszego raportu o rozwoju radiofonii cyfrowej.

Cyfrowym systemem DAB+ posługuje się już większość krajów Europy. Według danych Europejskiej Unii Nadawców na kontynencie cyfrowo nadaje około 400 stacji radiowych. Norwegia całkowicie zlikwidowała już system UKF i przeszła na DAB+, a do podobnej operacji szykuje się Szwajcaria.

W Polsce na cyfrę najszybciej przechodzi Polskie Radio. W systemie DAB+ nadawanych jest dziewięć programów spółki.

Prace nad cyfrowym systemem nadawania zaczęły się w Europie jeszcze w 1980 roku. Pierwszą stacją, która rozpoczęła nadawanie w formacie DAB, poprzedniku DAB+, był norweski nadawca publiczny NRK.

IAR/dad

Premier Mateusz Morawiecki dla "WirtschaftsWoche": polexit to fake news

06.10.2021 11:01
Polska chce zacieśniać więzi gospodarcze z krajami Unii Europejskiej, a temat polexitu to fake news - mówi premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika gospodarczego "WirtschaftsWoche".

David Strathairn zagra Jana Karskiego w sztuce. Jej premiera odbędzie się w Waszyngtonie

06.10.2021 11:26
Przesłanie Jana Karskiego i jego apele o odnajdywanie wspólnego człowieczeństwa są dziś szczególnie ważne, zwłaszcza w spolaryzowanej Ameryce - powiedział hollywoodzki aktor David Strathairn. Nominowany do Oscara artysta wciela się w rolę Karskiego w sztuce, której światowa premiera odbędzie się w środę w Waszyngtonie.

"Nie możemy zgodzić się na jej zamknięcie". Na spotkaniu Rady OECD w Paryżu wiceszef MSZ zabrał głos ws. kopalni Turów

06.10.2021 13:15
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński złożył wizytę w Paryżu i wziął udział w posiedzeniu rady ministerialnej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD. W rozmowie z Polskim Radiem wiceszef MSZ zaznaczył, że głównym tematem rozmów było wzmocnienie światowych gospodarek po pandemii koronawirusa.