X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: objazd miejsc pamięci w 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę

19.09.2020 14:11
Delegacja polskiej ambasady na Białorusi wzięła udział w obchodach 81. rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele parafialnym w Olkowiczach na północy kraju.
Audio
  • Białoruś: objazd miejsc pamięci w 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę (IAR)
Groby żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza
Groby żołnierzy Korpusu Ochrony PograniczaTwitter/michalski_artur

Po nabożeństwie delegacja z udziałem ambasadora Polski Artura Michalskiego odwiedziła miejsca pamięci związane z walkami oddziałów Korpusu Ochrony Pogranicza z wojskami sowieckimi w Olkowiczach, Wardomiczach i Pohoście.

- Jest rzeczą bardzo ważną, aby o tej dacie pamiętać. Dlatego, jak każdego roku, odwiedzamy miejsca, w których polegli pierwsi oficerowie, żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza podczas inwazji 17 września. Zawsze spotykamy się z lokalną społecznością, spotykamy się na mszy świętej i składamy kwiaty - powiedział ambasador.

Z kolei na Grodzieńszczyźnie w objeździe miejsc pamięci uczestniczyli członkowie Związku Polaków na Białorusi i dyplomaci z Konsulatu Generalnego w Grodnie. Uroczystości odbyły się między innymi w Grodnie, Brzozówce i Sopoćkiniach.


IAR/dad

Wysoka frekwencja w wyborach na Białorusi. Zagłosowała już ponad połowa obywateli

09.08.2020 13:35
Frekwencja w wyborach prezydenckich na Białorusi na 12:00 wynosi 54 proc. Poinformowała o tym szefowa białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija Jarmoszyna. Jak dodała, w związku tym wybory już uznane są za ważne.

Historyk: we Francji nie uczy się o ataku ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

17.09.2020 08:05
- Mówienie o Katyniu czy pakcie Ribbentrop-Mołotow było do 1991 r. uważane za ideologiczne, dziś koncentrujemy się na Holokauście i rządach Vichy. Komunizm w Polsce był narzucony przez ZSRR i antykościelny, we Francji szczycił się udziałem w ruchu oporu przeciwko Niemcom - powiedział PAP francuski socjolog i historyk dr Yves Santamaria.

Polska podczas II wojny światowej. Guzy: Rosjanie próbują ubrudzić naszą czystą kartę

17.09.2020 18:50
- Rosyjska propaganda jest "mistrzowską" propagandą, jeśli chodzi o kumulację kłamstw - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Jak Rosjanie opisują sowiecką agresję na Polskę sprzed 81 lat?