X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” 2022 rusza w Polskę

30.04.2022 14:19
Centrum edukacyjne w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym odwiedzi 40 miast w całej Polsce. Projekt prezentuje historię pierwszych lat II RP.
Wirtualny Teatr Historii Niepodległa w Lesznie, edycja 2021
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Lesznie, edycja 2021Fot. Materiały własne BPN

Mobilne muzeum Programu Niepodległa od 1 do 3 maja pojawi się w Płocku. Wirtualna ekspozycja wykorzystuje nowoczesne technologie: ekrany, cyfrowe wizualizacje, holoboxy, gogle VR i hologramy.

Na ekspozycji można znaleźć część poświęconą symbolom narodowym, poznać najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918-1921, a także zobaczyć artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy. Jest też makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 r., a także poznać 100 postaci ważnych dla lokalnych społeczności i regionów, działaczy, nauczycieli, inżynierów i społeczników, którzy przyczynili się do odbudowy polskiej tożsamości w swoich małych ojczyznach.

Organizatorem projektu jest Biuro Programu „Niepodległa”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na miejscu obsługa wirtualnej ekspozycji, oprócz merytorycznego komentarza, zapewni także pomoc zwiedzającym.

Jak informuje Program „Niepodległa”, mobilne muzeum odwiedzi w 2022 r. 40 miejscowości w całej Polsce, ponieważ przystanki rozłożono tak, aby objęły wszystkie województwa. Trasę ekspozycji można śledzić na stronie internetowej niepodlegla.gov.pl. Projekt Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” 2022 realizowany będzie do połowy października.


PAP/ep

Marsz Żywych. Prezydent: Holokaust zrodził się z nienawiści, dziś z niej rodzą się zbrodnie na Ukrainie

29.04.2022 16:54
Ponad dwa tysiące młodych osób z całego świata wzięło udział w pochodzie między dawnymi niemieckimi obozami zagłady Auschwitz a Birkenau. Towarzyszyli im byli więźniowie oraz prezydent Andrzej Duda.

"Budujemy mosty i ożywiamy historię". Ważne i cenne inicjatywy Ambasador RP w Szwajcarii

30.04.2022 07:57
Historyczny rejs statkiem z Zurychu do Rapperswilu dla całej Polonii i uroczysta Msza św. za Ojczyznę w Katedrze św. Mikołaja we Fryburgu, to tylko niektóre inicjatywy Iwony Kozłowskiej, Ambasador RP w Konfederacji Szwajcarskiej i Księstwie Liechtensteinu, z okazji Dnia Polonii, Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja.

Wystawa "Chagall" w jubileusz 160-lecia Muzeum Narodowego w Warszawie

30.04.2022 13:08
Z tej okazji otwarto wystawę prezentującą 16 prac Marca Chagalla, oraz ekspozycję "Stan rzeczy", na którą trafiło ponad dwieście najciekawszych i najbardziej zagadkowych zabytków zgromadzonych w muzeum.