X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wystawa "Chagall" w jubileusz 160-lecia Muzeum Narodowego w Warszawie

30.04.2022 13:08
Z tej okazji otwarto wystawę prezentującą 16 prac Marca Chagalla, oraz ekspozycję "Stan rzeczy", na którą trafiło ponad dwieście najciekawszych i najbardziej zagadkowych zabytków zgromadzonych w muzeum.
Audio
Czternaście prac Marca Chagalla do zobaczenia w Muzeum Narodowym w Warszawie od 30 kwietnia do 24 lipca 2022
Czternaście prac Marca Chagalla do zobaczenia w Muzeum Narodowym w Warszawie od 30 kwietnia do 24 lipca 2022 mat. prasowe

- Zwiedzający mogą po raz pierwszy podziwiać 14 dzieł artysty zakupionych jesienią na aukcji w Szwajcarii o różnorodnej tematyce - mówi kuratorka ekspozycji "Chagall" Anna Manicka. Widzowie odnajdą w nich charakterystyczne motywy sztuki Chagalla: sceny biblijne, bukiety kwiatów, przenikanie ze świata marzeń artysty do rzeczywistości oraz Witebsk versus Paryż.

Zakup dzieł Chagalla był bezprecedensowy w historii polskiego muzealnictwa – podkreśla Anna Manicka. Było to wydarzenie na rynku sztuki również w Szwajcarii. - Dawno już nie było tej klasy prac na rynku, a my wzięliśmy w tym udział" - mówi kuratorka wystawy. Na wystawie „Chagall” znalazły się też dwie grafiki ze zbiorów Muzeum.

Druga jubileuszowa ekspozycja – „Stan rzeczy” – to, jak tłumaczy dyrektor Muzeum Narodowego Łukasz Gaweł - ponad dwieście najciekawszych i najbardziej zagadkowych zabytków zgromadzonych przez instytucję w ciągu 160 lat istnienia. Pracownicy muzeum potrafią je opisać, znają ich pochodzenie, skomplikowane nazwy i przeznaczenie. Dyrektor MN wyjaśnił, że wystawa miała być swego rodzaju hołdem dla wszystkich muzealników.


IAR/PAP/ep

Wernisaż wystawy dzieł Józefa Czapskiego w warszawskiej Kordegardzie

29.04.2022 12:48
Znakomite obrazy i rysunki można oglądać w warszawskiej Kordegardzie, na nowej wystawie "Józef Czapski. Dzieła z kolekcji prywatnych”.

Polski ambasador spotyka się z Polakami na Syberii

29.04.2022 20:32
Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski przebywa na Syberii w obwodzie irkuckim. Dyplomata spotyka się z przedstawicielami Polonii i duchowieństwa, a także odwiedza miejsca związane martyrologią naszego narodu.

"Budujemy mosty i ożywiamy historię". Ważne i cenne inicjatywy Ambasador RP w Szwajcarii

30.04.2022 07:57
Historyczny rejs statkiem z Zurychu do Rapperswilu dla całej Polonii i uroczysta Msza św. za Ojczyznę w Katedrze św. Mikołaja we Fryburgu, to tylko niektóre inicjatywy Iwony Kozłowskiej, Ambasador RP w Konfederacji Szwajcarskiej i Księstwie Liechtensteinu, z okazji Dnia Polonii, Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja.