X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Akcja Polonia4Neighbours. Wielkie zaangażowanie Polaków w Irlandii

08.06.2020 13:16
Placówki dyplomatyczne na całym świecie wspierają Polonię, dając poczucie, że w zorganizowanej oddolnej obywatelskiej walce z epidemią koronawirusa, nie są sami i mogą liczyć na wsparcie MSZ. W akcję Polonia4Neighbours zaangażowani są także Polacy w Irlandii. Wspiera ich z sukcesem Wydział Konsularny Ambasady RP w Dublinie.
Audio
  • O akcji Polonia4Neighbours mówi Grzegorz Sala, kierownik Wydziału Konsularnego w Dublinie. Rozmowa z Haliny Ostas [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/MSZ

W ramach akcji Polonia4Neighbours resort dyplomacji wspomaga projekty oraz aktywność Polonii wspierając finansowo jej działania pomocowe oraz promując polonijną solidarność społeczną w środowiskach lokalnych.

Organizacje polonijne, grupy zawodowe i branżowe lekarzy, psychologów, inżynierów i techników, polonijne środowiska harcerskie i szkolne, duszpasterstwo przyłączają się do inicjatyw samorządowych, podejmują inicjatywy własne, by służyć innym i wspierać kraje zamieszkania w tym trudnym okresie. Tworzone są specjalne infolinie, dystrybuowane ulotki i materiały informacyjne, oferowana jest pomoc psychologiczna i wsparcie.

Placówki wspierają Polonię, dając poczucie, że w zorganizowanej oddolnej obywatelskiej walce z epidemią nie są sami i mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Naturalnie we wszystkich przedsięwzięciach podejmowanych i realizowanych przez środowiska polskie i polonijne w miejscach zamieszania i w okresie pandemii, na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne i przestrzeganie przepisów władz miejscowych.

Epidemia koronawirusa dostarczyła impulsu dla uruchomienia pomocy dla najbardziej potrzebujących w polskiej społeczności w Irlandii, ale także irlandzkich sąsiadów - mówi Grzegorz Sala, kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Dublinie. Dodaje, że w tę inicjatywę włączyło się z sukcesem bardzo wiele polonijnych organizacji. Wszystkim im należą się wielkie podziękowania i uznanie - mówi dyplomata.

Z Grzegorzem Salą, kierownikiem Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Dublinie, rozmawiała Halina Ostas.

Jacek Czaputowicz: zmiana zasad przekraczania granic możliwa "w krótkim czasie"

05.06.2020 13:57
Szef MSZ Jacek Czaputowicz w piątek w Bratysławie mówił, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku i jeśli utrzyma się, to możliwe jest otwarcie granic. Z kolei szef MSZ Słowacji, która otworzyła granice dla 3 państw, Ivan Korczok, wyraził zrozumienie dla obecnych działań Polski.

Polacy w Niemczech z sukcesem biorą udział w akcji MSZ #Polonia4Neighbours

06.06.2020 11:59
W akcję Ministerstwa Spraw Zagranicznych włączyły się w pierwszej kolejności Polskie Misje Katolickie działające w Niemczech - mówi Polskiemu Radiu dla Zagranicy Jakub Wawrzyniak, Konsul Generalny RP w Kolonii. - Bierze w niej licznie udział także Polonia z Nadrenii Północnej-Westfalii, której chciałbym serdecznie za to zaangażowanie podziękować - mówi Jakub Wawrzyniak.

Polonia w Szwecji czeka na połączenia lotnicze z krajem

06.06.2020 12:05
Symbolem czasów pandemii są puste perony metra i wyludnione miasto – mówi polonijny dziennikarz ze Sztokholmu Tadeusz Urbański