X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy na pewno nie zagrają w Dublinie podczas mistrzostw Europy

24.04.2021 10:16
Zapadła ostateczna decyzja, że podczas mistrzostw Europy mieszkańcy Dublina nie spotkają polskich piłkarzy. Reprezentacja Polski na zbliżającym się Euro rozegra swoje w Sewilli oraz Sankt Petersburgu. Oba miasta dzieli prawie 3600 kilometrów, zdecydowanie najwięcej wewnątrz jednej grupy w całych mistrzostwach Europy
Zawodnicy reprezentacji Polski dziękują kibicom za doping
Zawodnicy reprezentacji Polski dziękują kibicom za dopingPAP/Piotr Nowak

Reprezentacja Polski rozegra mecze ze Szwecją i Słowacją na stadionie w Sankt-Petersburgu (co najmniej 50 procent pojemności stadionu, czyli około 34 tys. widzów), natomiast z Hiszpanią zmierzy się na Estadio La Cortuja w Sewilli (30 procent pojemności, 18 tys. widzów).

Pierwotnie za organizację meczów z udziałem biało-czerwonych odpowiedzialne były Dublin i Bilbao, natomiast miasta nie dały gwarancji, że podczas mistrzostw Europy na stadionach będą mogli przebywać kibice.

Wciąż nie jest znana baza kadry prowadzonej przez Paulo Sousę. Na początku miała ona się znajdować w miejscowości Portmarnock nieopodal Dublina, natomiast jak usłyszeliśmy od PZPN, "jeśli nie będzie meczów w Dublinie, nie będziemy tam mieszkać". Polacy będą się przygotowywać do imprezy w Opalenicy.

Zmiana miast gospodarzy może być sporym problem dla reprezentacji Polski, gdyż oznaczać to będzie większą odległość, jakąś biało-czerwoni będą musieli przebyć, aby rozegrać mecze w fazie grupowej. Dystans, jaki dzielił Dublin i Bilbao to około 1150 kilometrów.

Zakładając, że kadra Paulo Sousy miała stacjonować w Irlandii i jeden z meczów fazy grupowej rozgrywać na San Mames, na tym etapie turniej przeleciałaby samolotem około 2300 kilometrów.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia Piłka nożna Dublin

Centrum Badań Polonistycznych w Kurytybie z sukcesem promuje polską kulturę w Brazylii

23.04.2021 13:31
Szacuje się, że w Brazylii mieszka dziś około półtora miliona Brazylijczyków polskiego pochodzenia. To piąte i szóste, a nawet siódme pokolenie polskich emigrantów. Polska tradycja, kultura i język dla wielu z nich są ważnym wyznacznikiem tożsamości. Dlatego każda inicjatywa podtrzymująca, czy też rozbudzająca  zainteresowanie naszym krajem w Brazylii nabiera szczególnego znaczenia. Zapraszamy na spotkanie z prof. Piotrem Kilanowskim, pomysłodawcą utworzenia Centrum Badań Polonistycznych w Kurytybie.

W Polsce już blisko 2,5 mln osób przyjęło pełną dawkę szczepionki na koronawirusa

23.04.2021 15:11
W Polsce w pełni zaszczepionych - czyli dwiema dawkami lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - jest 2 495 838 osób. Do tej pory wykonano w sumie 9 806 966 szczepień przeciw COVID-19. Pierwszą dawkę otrzymało 7 311 128 osób – podano w piątek na stronach rządowych.

Polacy dyskryminowani podczas wynajmowania mieszkań w Holandii

24.04.2021 12:22
Osoby o polsko lub marokańsko brzmiących nazwiskach są dyskryminowane podczas wynajmowania mieszkań w Niderlandach. Raport w tej sprawie ogłosiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Polski dziennik na Litwie organizuje konkurs poświęcony Cyprianowi Kamilowi Norwidowi

24.04.2021 14:12
Jedyny polski dziennik na Litwie "Kurier Wileński" ogłosił konkurs z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Ten rok ogłoszony został przez polski parlament Rokiem Cypriana Kamila Norwida.