X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia wprowadzi dochód podstawowy dla artystów

22.01.2022 08:30
Irlandia chce pomóc artystom, którzy za sprawą pandemii COVID-19 stracili znaczną część dochodów. Irlandzka Minister ds. Turystyki, Kultury, Sztuki, Tradycji, Sportu i Mediów Catherine Martin powołała grupę zadaniową, która ustali, w jaki sposób to zrobić.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Dirk Hudson

Póki co mowa jest o 10,50 euro za godzinę – to mniej więcej tyle, ile wynosi minimalna stawka godzinowa. Nie wiadomo jednak, ile pieniędzy miesięcznie będą dostawać artyści.

Wiadomo natomiast, że w programie Basic Income for the Arts weźmie udział około 2 tys. osób – artystów, muzyków, DJ-ów czy aktorów.

Pilotażowy program miałby potrwać trzy lata, a irlandzki rząd przeznaczył na niego około 25 mln euro.

Konsultacje potrwają do 27 stycznia. Podejmować będą takie tematy, jak kto powinien być upoważniony do wzięcia udziału w programie, jakie powinny być jego cele i ile powinno wynosić wynagrodzenie. 

Minister Catherine Martin nazwała program "polityczną interwencją, która zdarza się raz na pokolenie".


Źródło: kierunekirlandia/eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia KULTURA Polonia

17 lat temu zmarł Jan Nowak-Jeziorański, legendarny "kurier z Warszawy"

20.01.2022 13:16
17 lat temu, 20 stycznia 2005 roku, zmarł Jan Nowak-Jeziorański, pisarz, polityk, żołnierz AK, legendarny "kurier z Warszawy", cichociemny. Po wojnie wieloletni dyrektor Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. 

"Znaczący zbieg okoliczności". Brzezinski rozpoczyna podróż do Polski w rocznicę śmierci Nowaka-Jeziorańskiego

21.01.2022 08:43
Chargé d'affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu stwierdził, że znaczącym zbiegiem okoliczności jest, iż ambasador Mark Brzezinski rozpoczyna podróż z USA do Warszawy w rocznicę śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który zmarł 20 stycznia 2005 roku.

Zainaugurowano uroczystości 275. rocznicy otwarcia Biblioteki Narodowej w Warszawie

21.01.2022 14:48
Jedna z najstarszych instytucji kultury w Polsce działała w latach 1747-1795 jako Biblioteka Załuskich. Reaktywowana została w 1928 r. przez prezydenta Ignacego Mościckiego.

W Cytadeli Warszawskiej uczczono 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

21.01.2022 16:47
Wieńce w Galerii Rządu Narodowego 1863 roku i w celi Romualda Traugutta złożyli przedstawiciele rządu, władz muzeum, urzędu marszałkowskiego, miasta oraz organizacje społeczne.