Raport Białoruś

Białoruś: ceny paliw powiązano z kursem dolara

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 17:00
Cena za benzynę 92-oktanową będzie w kilku etapach doprowadzana do równowartości jednego dolara za litr - informuje białoruski państwowy koncern paliwowy Biełnieftiechim.
Białoruś: ceny paliw powiązano z kursem dolara
Foto: sxc.hu/cc

Ceny paliw na Białorusi powiązano z kursem dolara - poinformował w środę białoruski dziennik "Komsomolskaja Prawda w Biełorussii".
"Cena detaliczna za benzynę 92-oktanową będzie stopniowo, w kilku etapach, dostosowywana do równowartości jednego dolara za litr" - napisano w oświadczeniu koncernu Biełnieftiechim. Cena tej benzyny będzie następnie indeksowana odpowiednio do zmiany kursu białoruskiego rubla wobec dolara.
Ceny pozostałych rodzajów paliw będą podnoszone zależnie od zmiany kursu, z utrzymaniem obecnej różnicy w cenach między nimi. Obecnie dolar kosztuje na Białorusi 10 470 rubli białoruskich, a litr benzyny 92-oktanowej kosztuje 10 110 rubli.
Kurs dolara w stosunku do rubla białoruskiego wzrósł od początku bieżącego roku do września o prawie 10 proc. Nieco wyższa jest inflacja, która do końca lipca wyniosła 11,1 proc. w stosunku do cen grudniowych. Eksperci szacują, że w bieżącym roku wyniesie ona 17,3 proc.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Rosja, Białoruś i Kazachstan tworzą Eurazjatycką Unię Gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 11:48
Przywódcy Rosji, Białorusi i Kazachstanu - Władimir Putin, Aleksander Łukaszenka i Nursułtan Nazarbajew - podpisali w Astanie traktat o utworzeniu Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG), struktury wzorowanej na Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płace w zagranicznych firmach już tylko w rublach białoruskich

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 16:20
Obywatele Białorusi i cudzoziemcy zatrudnieni w firmach zagranicznych, którzy zawarli umowę o pracę na terenie Białorusi, nie będą mogli odtąd otrzymywać wynagrodzenia w walucie obcej - podała gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".
rozwiń zwiń
Czytaj także

MFW przestrzega Białoruś: coraz gorzej z gospodarką, wysokie ryzyko

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 17:10
”Wysokie ryzyko” dla gospodarki Białorusi z tendencją do pogorszenia sytuacji stwierdził Międzynarodowy Fundusz Walutowy, zalecając władzom kraju pogłębienie reform.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukaszenka obiecał Ukrainie zaopatrzenie w paliwa

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 14:54
Niezależne mińskie media informowały w niedzielę, że Białoruska Kompania Naftowa zamierza zmniejszyć dostawy paliw na Ukrainę. Jednym z powodów miał być remont rafinerii.
rozwiń zwiń