X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: nagrody za literaturę w więzieniu. Sześciu nagrodzonych, w tym Bialacki, Chalip, Daszkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 06:25
W Mińsku wręczono nagrody w konkursie na najlepszy utwór literacki napisany w więzieniu. Był on organizowany przez białoruski PEN Club i rozgłośnię Radio Swaboda po raz drugi.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): nagrody za utwory literackie napisane w więzieniu
Uroczystość wręczenia nagród imienia Franciszka Alechnowicza
Uroczystość wręczenia nagród imienia Franciszka AlechnowiczaFoto: svaboda.org

W konkursie uczestniczyło dziewięciu autorów książek, w tym również znani opozycjoniści. W tym roku aż sześciu z nich dostało nagrody - dziennikarka Iryna Chalip , literaturoznawca Aleksander Fiaduta, polityk Paweł Siewiaryniec, znany obrońca praw człowiek Aleś Bialacki, Feliks Piekier, opozycjonista Źmicier Daszkiewicz.

Dziennikarz Radia Swaboda, Waler Kalinouski w rozmowie z Polskim Radiem zwrócił uwagę, że wśród nagrodzonych znalazł się również obrońca praw człowieka Aleś Bialacki. -  Podczas pobytu w kolonii karnej nie załamał się. W ciągu 3 lat niewoli Bialacki napisał 3 książki - powiedział Kalinouski.

Rozdanie nagród imienia Franciszka Alechnowicza za najlepszy utwór literacki napisany w więzieniu zbiegło się w czasie z obchodzonym dziś Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.

Jak pisze portal Radia Swaboda, dyrektor stacji Aleksander Łukaszuk przypomniał, że 10 grudnia, w  Dzień Praw Człowieka, w sowieckich łagrach organizowano protest głodowy. Teraz tego dnia wręcza się Pokojową Nagrodę Nobla, i również na Białorusi  - nagrodę imienia Franciszka Alechnowicza.

Podczas imprezy swoje wiersze napisane w celi czytał więzień Wasil Parfiankou.

IAR/Svaboda.org/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: telewizję Biełsat czekają kolejne procesy. Sąd Najwyższy anulował swój wyrok

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 13:21
Kolegium Sądu Najwyższego Białorusi unieważniło we wtorek 24 czerwca korzystny dla telewizji Biełsat wyrok w sprawie o rzekomo bezprawne używanie znaku towarowego Biełsat TV, którą wytoczył jej przez szef firmy BIEŁSATplus Andrej Bielakou.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleś Bialacki: Łukaszenka chce wzmocnić reżim dzięki kontaktom z Europą

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 06:20
Aleś Bialacki - znany białoruski opozycjonista, który przed dwoma tygodniami został przedterminowo zwolniony z kolonii karnej - uważa, że zwolnienie tylko części więźniów politycznych jest jedynie grą reżimowych władz w Mińsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: opozycjoniście, który głodował, wystawiono rachunek za wyżywienie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 10:19
52-letni Jury Rubcou wystąpił do sądu z pisemną skargą w związku z wystawieniem mu rachunku za wyżywienie w areszcie w wysokości 1,65 mln rubli białoruskich (488 zł). Za kraty trafił w związku z tym, że miał na sobie koszulkę z napisem ”Łukaszenka, odejdź!”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleś Bialacki o Białorusi: zmieniłem więzienie na nieco lżejsze

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 16:53
Najbardziej znany białoruski więzień polityczny deklaruje, że nie poddaje się i będzie pracować nadal na rzecz demokracji i niepodległości swojej ojczyzny. Bialacki - białoruski obrońca praw człowieka - wyszedł kilka tygodni temu na wolność.
rozwiń zwiń