X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Opozycjonista Mikoła Statkiewicz zniknął. Według milicji jest w areszcie, ale nie dopuszczono do niego adwokata

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 23:59
Jeden z liderów białoruskiej opozycji Mikoła Statkiewicz znowu znajduje się w areszcie – taką informację dostała od organów ścigania jego żona Marina Adamowicz. Nie dopuszczono jednak do niego adwokata. Co więcej - nie poinformowano kobiety o miejscu osadzenia jej męża. W piątek Statkiewicz zniknął bez wieści, nikogo nie poinformowano, że jest zatrzymywany.
Mikoła Statkiewicz
Mikoła Statkiewicz Foto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Marina Adamowicz poinformowała, że Statkiewicz zniknął w piątek. Przez długi czas w ogóle nie było wiadomo, co się z nim dzieje. Nikt nie poinformował rodziny o ew. aresztowaniu. Ponieważ w białoruskim państwie autorytarnym Statkiewicz jest wciąż zagrożony aresztowaniem czy porwaniem, stara się być cały czas w kontakcie z bliskimi, żeby wiedzieli, co się z nim dzieje. Dlatego milczenie i brak kontaktu był złym sygnałem.

W sobotę milicja poinformowała żonę działacza, że został on skazany na pięć dób aresztu, nie podając jednak przyczyn zatrzymania.

Mimo prób i pięciogodzinnego oczekiwania przed budynkiem aresztu, kobieta nie uzyskała w sobotę potwierdzenia, że właśnie w tym miejscu przebywa jej mąż. Jak podkreśliła do Statkiewicza nie dopuszczono adwokata.

"Biełorusskije Nowosti" podejrzewają, że zatrzymanie i areszt polityka mogły mieć charakter prewencyjny w związku z planowanym przez niego zwołaniem mitingu w centrum Mińska w dniu 1 maja.  Tego zdania jest wielu działaczy demokratycznej opozycji.

PAP/PolskieRadio.pl/agkm

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zianon Paźniak: dla Łukaszenki nie ma już nadziei, a w momencie przebudzenia Białorusi niezwykle ważna jest reakcja Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 23:59
Aleksander Łukaszenka stracił swój elektorat – to on teraz przeciw niemu protestuje. Społeczeństwo białoruskie się budzi. I właśnie teraz w tym momencie najważniejsza jest informacja, pochodząca z wolnych niezależnych mediów, takich jak  Biełsat, wsparcie dla partii demokratycznych, pomoc Polski i  Zachodu - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Zianon Paźniak, legendarny przywódca białoruskiej opozycji i odkrywca Kuropat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zianon Paźniak: sprawa Białego Legionu przypomina rozprawy z Białorusią z lat 30., z czasu Stalina

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 23:59
Sprawa Białego Legionu może być związana z planowanymi na wrzesień ćwiczeniami Zapad Rosji i Białorusi – i przypomina w swym mechanizmie prowadzone przez Józefa Stalina w latach 30. pokazowe procesy, rzekomo tropiące wrogów narodu, a mające na celu wytrzebienie miejscowych elit - o tym mówił Zianon Paźniak, legendarny polityk białoruskiej opozycji, w komentarzu dla Radia Racja. Apelował o wsparcie opinii międzynarodowej dla niewinnych ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZPB Andżelika Borys: władze Białorusi starają się niszczyć organizację, zagrożone są polskie szkoły

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 23:59
Władze Białorusi chcą zniszczyć niezależny Związek Polaków, działając z zewnątrz i od wewnątrz, chciałyby go kontrolować. Warto mówić o tym, że takie metody są stosowane, również w przypadku innych niezależnych organizacji  - o tym mówiła prezes ZPB Andżelika Borys w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl. Opowiedziała też o walce o polskie szkoły i o wielkanocnych tradycjach Polaków na Białorusi.
rozwiń zwiń