Raport Białoruś

Ludzie Łukaszenki kupują nieruchomości na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 14:30
Bliscy współpracownicy Aleksandra Łukaszenki, w tym obecny premier, były szef MSZ i dwaj oligarchowie, nabyli luksusowe apartamenty na wileńskiej starówce - twierdzą litewskie media.
Wileńska starówka
Wileńska starówkaFoto: Wikipedia/CC/Albert040397

Premier Michaił Miasnikowicz, były szef MSZ Siarhiej Martynau, oligarchowie białoruscy Jurij Czyż i Aleksander Szakutin, a także amasador Białorusi na Litwie nabyli według mediów litewskich luksusowe posiadłości w stolicy Litwy.
Urzędnicy Aleksandra Łukaszenki spędzają weekendy w luksusowych apartamentach na wileńskiej starówce i nie tracą czasu rozmawiają z politykami i biznesmenami. - pisze portal ru.delfi.lt, powołując się na ustalenia litewskiej TV3.
W Wilnie oligarchowie białoruscy podobno poznali się z litewskimi milionerami, takimi jak Augustinas i Arturas Rakauskas, a także Tautvydas Barštys. Wspomniani biznesmeni odmawiają komentarza na ten temat.
Arvydas Anušauskas, szef litewskiej komisji parlamentarnej ds. bezpieczeństwa i obrony, uważa, że współpracownicy Łukaszenki przygotowują się na wypadek ucieczki z Białorusi. Dodał, że takie zachowanie jest częste w autorytarnych reżimach.
Aleksander Szakutin to trzeci najbogatszy biznesmen na Białorusi, jego majątek szacowany jest na 150 mld dolarów. Jest właścicielem firmy Amkodor, należy do stowarzyszenia Biełaja Ruś, zrzeszającego prołukaszenkowskich biznesmenów, pisze Karta 97. Drugi z oligarchów, Jurij Czyż, jest objęty europejskimi sankcjami wizowymi.

Karta 97/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Litwa zażąda ostrej kontroli elektrowni na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 14:40
Elektrownia jądrowa ma powstać 23 km od granicy z Litwą i 50 km od Wilna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białorusin z sierpem i młotem nie wjechał na Litwę

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 11:00
Na granicy litewsko-białoruskiej pogranicznicy litewscy zatrzymali porsche, które na karoserii namalowane miało symbole ZSRR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litwa też wszczęła śledztwo w sprawie misiów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 17:00
Litewska Służba Ochrony Granicy Państwowej wszczęła dochodzenie w sprawie nielegalnego przekroczenia 4 lipca przez szwedzką awionetkę granicy litewsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litewski generał rozeźlił tubę Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 18:22
Wywiad dowódcy litewskich wojsk obrony powietrznej wywołał surową krytykę największej białoruskiej gazety państwowej. Poszło o przelot szwedzkiej awionetki, która zrzuciła nad terytorium Białorusi kilkaset pluszowych misiów z hasłami obrony wolności słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obóz nielegalnych imigrantów przy granicy Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 15:00
W obozie znajdowało się 36 obywateli Wietnamu w wieku około 30 lat. Nie mieli ze sobą ani pieniędzy, ani dokumentów potwierdzających ich tożsamość.
rozwiń zwiń