Raport Białoruś

Będzie kredyt dla Białorusi od Azerbejdżanu?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2011 13:51
Białoruś ma dostać kredyt w wysokości 300 milionów dolarów od Azerbejdżanu. Opozycyjny tygodnik "Nasza Niwa" poinformował, że oficjalnie pieniądze te otrzyma przedsiębiorstwo "Belaruskali", produkujące nawozy potasowe.
Audio

W rzeczywistości kredyt ma być przeznaczony na inwestycje i programy społeczno-gospodarcze Białorusi.

Białoruskie media informują, że dług zagraniczny państwa w pierwszym półroczu tego roku zwiększył się o 20 procent, osiągając wartość ponad 11 i pół miliarda dolarów. Według niektórych źródeł, cały dług zagraniczny Białorusi wynosi około 35 miliardów dolarów.

Mińsk nadal ma problemy w zrównoważeniu importu i eksportu. W pierwszej połowie tego roku ujemne saldo w handlu zagranicznym Białorusi wyniosło niemal 4,5 miliarda dolarów.

Miejscowe władze chcąc poprawić sytuację gospodarczą, starają się o zwiększenie eksportu, przyciągnięcie inwestycji spoza kraju i zdobycie kolejnych zagranicznych kredytów.

agkm, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Zadłużenie zagraniczne Białorusi wzrosło o 30 procent

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2011 17:02
Dane podał Bank Narodowy. Zadłużenie wynosi obecnie 52,2 proc. PKB, w przeliczeniu na jednego mieszkańca - 3007 dolarów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolejne srebro rodowe Białorusi, Belaruskali, na sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 00:14
Kompania "Nafta Moskwa" kontrolowana przez miliardera Sulejmana Kerimowa jest bliski porozumienia z władzami Białorusi w sprawie nabycia 50 procent plus 1 akcji producenta nawozów sztucznych, Belaruskali – informuje Interfax.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukaszenka chce sprzedać główne źródło waluty, Belaruskali

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 14:56
Aleksander Łukaszenka powiedział, ze przedsiębiorstwo to jest warte 30 miliardów dolarów i jego cena od 1 lipca będzie wzrastać w zależności od poziomu inflacji dolara.
rozwiń zwiń