Słuchowisko "Przypadek dźwięku". Protest przeciw hałasowi

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2024 13:24
"Przypadek dźwięku" to protest autora wyrażony w formie słuchowiska przeciwko naruszającemu nasze uszy i mózg hałasowi, który raz jest pseudomuzyką, a kiedy indziej odgłosami naszej cywilizacji. W nieco groteskowej formie gdański pisarz ukazuje, do czego może doprowadzić współczesnego człowieka tęsknota za odrobiną ciszy. W obsadzie słuchowiska m.in. Grzegorz Damięcki czy Marcin Troński.
Słuchowisko Przypadek dźwięku to protest przeciw hałasowi
Słuchowisko "Przypadek dźwięku" to protest przeciw hałasowiFoto: Shutterstock/byan

U Xyla zdiagnozowano przypadek dźwięku. "Cichy szajbus", jak go nazywano, nie mógł znieść nieustannego ataku dźwięków docierających zewsząd do niego: w jadalni, na ulicy, na stoku narciarskim. Pewnego dnia nie wytrzymał i zaatakował złośliwego sprzedawcę w sklepie muzycznym...

***

Paweł Huelle "Przypadek dźwięku" (prod. 2008)

Reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Obsada: Grzegorz Damięcki (Xyla, pacjent na obserwacji), Marcin Troński (Psi, doktor psychiatra), Krzysztof Banaszyk (Sprzedawca w sklepie Globo Markt/Wyciągowy na stoku narciarskim/Żeglarz), Marta Chodorowska (Pacjentka szpitala/Mariolka, dziewczyna żeglarza/Głos z radia).

***

Na "Słuchowisko" zapraszamy w niedzielę (1.12) w godz. 18.30-19.30.

dz/pg

Czytaj także

"Wspólny pokój" Zbigniewa Uniłowskiego. Czyta Grzegorz Damięcki [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 19:30
W cyklu "Książka do słuchania" przypominamy powieść "Wspólny pokój" Zbigniewa Uniłowskiego w interpretacji Grzegorza Damięckiego z 2011 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krakowski przestępca, ruch syjonistyczny i schorzenie genetyczne. "Czarne wesele" Edwarda Pasewicza

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2024 18:40
Wielokulturowy, międzywojenny Kraków i tytułowe czarne wesele. Wydarzenie stało się jednym z punktów wyjścia opowieści. Wesele rzeczywiście się odbyło - miało zatrzymać epidemię grypy "hiszpanki", która opanowała miasto w 1918 roku.
rozwiń zwiń