X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orkiestra Aukso na żyznej tyskiej glebie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 13:33
- Na początku graliśmy tam, gdzie była wolna sala, w kościele, domu kultury. Nie sposób nie docenić tych nowych warunków - mówili o swojej nowej siedzibie muzycy zespołu Marka Mosia.
Audio
  • Z wizytą tyskiej Mediatece, nowej siedzibie orkiestry Aukso (Notatnik Dwójki)
Orkiestra AUKSO na próbie w tyskiej Mediatece
Orkiestra AUKSO na próbie w tyskiej MediateceFoto: materiały promocyjne

Orkiestra Aukso przygotowuje się do rozpoczęcia pierwszego sezonu koncertów w swojej nowej siedzibie w Tychach. Tamtejsza Mediateka stała się bowiem nowym domem dla muzyków, którzy od niemal 20 lat nie mieli własnego, stałego miejsca pracy. W reportażu Hanny Szczęśniak opowiadali, że nowe miejsce to nie tylko komfort, ale też nowe wyzwania. - Nareszcie słyszymy to, co gramy. Z drugiej strony pogłos już niczego nie ukryje, trzeba się bardziej starać - śmiali się członkowie orkiestry Aukso.

Zobacz także
Penderecki 1200 PAP.jpg
"Aukso plays Penderecki". Transmisja z Tychów!

W audycji Marek Moś i jego muzycy opowiadali o atmosferze pracy w Tychach, które, zdaniem wielu z nich, są miastem niezwykle przyjaznym do życia i tworzenia. Nie zabrakło też wspomnień z historii orkiestry, w której przez lata ukształtowały się rodzinne stosunki.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Przygotowała: Hanna Szczęśniak

Goście: Marek Moś (dyrygent), Marta Huget-Skiba, Joanna Urbańska-Mikszta, Krzysztof Krawczyk, Jarosław Samson i Marcin Sidor (muzycy orkiestry Aukso)

D ata emisji: 31.03.2016

Godzina emisji: 13.00

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pomysł Holsta jest wyjątkowy. To wielkie puzzle słowa i muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 10:00
Przy okazji kolejnego koncertu 20. Festiwalu Beethovenowskiego - w którego programie znalazły się dwie znakomite jednoaktówki: "Jeźdźcy ku morzu" Ralpha V. Williamsa oraz "Oberża pod dzikiem" Gustava Holsta - rozmawialiśmy z dyrygentem Łukaszem Borowiczem oraz solistami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penderecki: Pasję napisałem na skrawku stołu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 13:00
- Chciałem pokazać żonie, na co mnie stać, że potrafię skomponować coś, czego nikt inny napisać nie potrafił - zdradził kulisy powstania przełomowej "Pasji według św. Łukasza" Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń