"Przypływ" - szansa dla młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 16:00
W "Magazynie europejskim" rozmawialiśmy o projekcie "Przypływ / młoda polska sztuka współczesna" organizowanym w ramach ESK Wrocław.
Audio
  • "Przypływ" - szansa dla młodych artystów (Magazyn europejski/Dwójka)
Projekt Przypływ  młoda polska sztuka współczesna adresowany jest do artystów związanych z szeroko pojętymi sztukami wizualnymi,  także m.in. multimediami, nowymi mediami, sztukami performatywnymi (zdj. ilustracyjne)
Projekt "Przypływ / młoda polska sztuka współczesna" adresowany jest do artystów związanych z szeroko pojętymi sztukami wizualnymi, także m.in. multimediami, nowymi mediami, sztukami performatywnymi (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/domena publiczna

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zamierza wesprzeć młodych polskich artystów. Do 16 sierpnia br. można wysyłać aplikacje do projektu "Przypływ / młoda polska sztuka współczesna" i znaleźć się w gronie twórców zaproszonych do wystawy oraz konkursu.

O przedsięwzięciu opowiadała kuratorka projektu Małgorzata Miśniakiewicz. 

Poza tym w audycji:

Komisja Europejska oraz stowarzyszenie Europa Nostra po raz kolejny przyznają nagrody za ochronę dziedzictwa europejskiego. Aplikacje można zgłaszać do 1 października br. Jaki jest cel tej nagrody? O tym rozmawialiśmy z prof. Jackiem Purchlą, członkiem Rady Europa Nostra.

Jak szybko można jechać po hiszpańskich autostradach? Czy rowerzysta w Szwecji potrzebuje kasku? Jakie wyposażenie bezpieczeństwa w samochodzie jest wymagane na Słowacji? Wybierając się na wakacje, nie musimy już poświęcać czasu na żmudne szukanie takich informacji. Można mieć wszystko pod ręką dzięki nowej aplikacji na smartfony "Going abroad" opracowanej przez Komisję Europejską. Jak jej używać? Opowiadała o tym Anna-Kaisa Itkonen z departamentu transportu Komisji Europejskiej.

Relacje UE-Turcja oraz stabilność sektora bankowego Unii to najważniejsze w tym tygodniu tematy w prasie europejskiej. Czeskie i niemieckie gazety przejrzeli Paweł Szukała i Wojciech Szymański.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Tomasz Mościcki

Data emisji: 6.08.2016

Godzina emisji: 15.30

jp/mc

Czytaj także

Sztolnia Królowa Luiza otworzy się dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 14:33
Do końca roku zostanie oddana pięciokilometrowa trasa wiodąca przez wyrobiska sztolni w Zabrzu. Więcej w "Magazynie europejskim".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szczecin najlepszym miejscem w całej Europie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 16:00
Szczecińskie Centrum Dialogu Przełomy wygrało prestiżowy konkurs European Prize for Urban Public Space 2016. M.in. o tym rozmawialiśmy w "Magazynie europejskim".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zamek w Pieskowej Skale jeszcze piękniejszy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 15:28
W "Magazynie europejskim" rozmawialiśmy o zakończonej modernizacji renesansowego skarbu Ojcowskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń