Papież w Afryce. "Świat zwraca oczy na zapomniany kontynent"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 12:00
- O Afryce słyszymy tylko wtedy, gdy dzieje się coś tragicznego: klęski, wojny, uchodźcy. A przecież tam rozgrywają się interesy świata - papieską wizytę komentuje o. Stanisław Tasiemski.
Audio
  • O. Stanisław Tasiemski komentuje przebieg wizyty papieża Franciszka w krajach Afryki (Puls świata/Dwójka)
Papież Franciszek spotkał się z mieszkańcami obozu dla uchodźców w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. 29.11.2015.
Papież Franciszek spotkał się z mieszkańcami obozu dla uchodźców w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. 29.11.2015.Foto: PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Papież Franciszek zakończył podróż, podczas której odwiedził Kenię i Ugandę, a także Republikę Środkowoafrykańską, gdzie toczy się wojna domowa. - W ciągu ostatnich lat przedstawiciele różnych wyznań wyraźnie protestowali przeciw próbom ukazywania tego konfliktu w kategoriach religijnych. Ojciec Święty też chciał to podkreślić. Jego dzisiejsza wizyta w meczecie była bardzo wymowna - wyjaśnia gość Dwójki. U podłoża walk w RŚ, ale także innych krajach kontynentu, leżą przede wszystkim spory ekonomiczne, polityczne i motywowane malejącą ilością zasobów naturalnych.

Zdaniem o. Tasiemskiego poruszane w minionych dniach przez papieża Franciszka kwestie dotyczą bezpośrednio mieszkańców także innych kontynentów. 

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Jarosław Kociszewski

Gość: o. Stanisław Tasiemski OP (Katolicka Agencja Informacyjna)

Data emisji: 30.11.2015

Godzina emisji: 17.45

asz/mm

Czytaj także

Fiasko integracji. Przybysze z kolonii idą na dżihad

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 10:00
Większość ludzi odpowiedzialnych za niedawne zamachy we Francji to osoby z europejskim obywatelstwem. Jak to się dzieje, że przystępują do Państwa Islamskiego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek zakończył swoją pielgrzymkę do Afryki [podsumowanie]

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 13:42
W trakcie sześciodniowej podróży Ojciec Święty odwiedził Kenię, Ugandę i Republikę Środkowoafrykańską. W poniedziałek po południu odleciał z lotniska w Bangi do Rzymu.
rozwiń zwiń