X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Referendum po referendum. Szkoci znów zagłosują?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 19:29
Szkocki parlament poparł propozycję pierwszej minister Szkocji Nicoli Sturgeon i zagłosował za wnioskiem o rozpisanie kolejnego - po 2014 r. - referendum w sprawie niepodległości kraju.
Audio
  • Referendum po referendum. Szkoci znów zagłosują? (Puls świata/Dwójka)
Szkot w narodowym stroju podczas pierwszego referendum w sprawie niepodległości Szkocji w 2014 r.
Szkot w narodowym stroju podczas pierwszego referendum w sprawie niepodległości Szkocji w 2014 r.Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

– Wszystko sprowadza się do słynnego referendum z 2016 r., gdy obywatele Zjednoczonego Królestwa wypowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez swoje państwo – mówił dr Wojciech Lewandowski z Instytutu Europeistyki UW. – Wtedy rząd Szkocji uznał, że to istotna zmiana warunków umowy zawartej po szkockim referendum w 2014 r., w którym pewnym argumentem za pozostaniem w Wielkiej Brytanii było dla Szkotów to, że całe państwo pozostanie w Unii – dodał.

Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie, stąd decyzja parlamentu Szkocji, by wystosować formalną prośbę do brytyjskiego rządu o przeprowadzenie referendum w sprawie niepodległości Szkocji. Oficjalny list w tej sprawie ma być przekazany pod koniec tygodnia. Ale czy mieszkańcy Szkocji zmienią teraz zdanie i będą skłonni do opuszczenia Zjednoczonego Królestwa? M.in. o to pytaliśmy naszego gościa.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: dr Wojciech Lewandowski (Instytut Europeistyki UW)

Data emisji: 28.02.2017

Godzina emisji: 17.45

PAP/IAR/mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit. Co przyniesie debata w parlamencie?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 18:39
Brytyjski parlament rozpoczął debatę w sprawie negocjacji o wyjściu z Unii Europejskiej. Na ile dyskusja brytyjskich posłów i lordów może wpłynąć na kształt Brexitu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak w Londynie. "Przesłanek jest bardzo dużo"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 15:00
- Każda z tych przesłanek jest równouprawniona, musimy je na razie wszystkie rozważać, dopóki nie dowiemy się, z kim mamy do czynienia - podkreślał Grzegorz Cieślak, ekspert do spraw terroryzmu, komentując wydarzenia sprzed siedziby brytyjskiego parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wschód-Zachód, czyli Unia dwóch prędkości

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 10:00
- Unia Europejska nie do końca oddaje to, czym Europa jest. Wspólnota ta powstała w sztucznych granicach wyznaczonych przez jałtański ład polityczny. Wydaje się, że mieszkańcy Europy Zachodniej przyzwyczaili się do podziału z czasów żelaznej kurtyny - powiedział w Dwójce Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń