"Swing revisited" Stanisława Soyki. Premiera nowej płyty!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 21:00
- Występuję w towarzystwie niezwykłym: jazzmanów z okolic Kopenhagi i Malmö, którzy zebrali się 10 lat temu, by grać muzykę swingową - mówił Stanisław Soyka o swoim albumie "Swing revisited". Piosenek z nowej płyty wysłuchaliśmy - przedpremierowo! - w Dwójce.
Audio
  • "Swing revisited" Stanisława Soyki. Premiera nowej płyty! Z artystą rozmawia Jerzy Kisielewski (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Ta muzyka wprawia w dobry nastrój, mówił w Dwójce Stanisław Soyka (na zdj.) o swojej nowej płycie Swing revisited
"Ta muzyka wprawia w dobry nastrój", mówił w Dwójce Stanisław Soyka (na zdj.) o swojej nowej płycie "Swing revisited"Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Na "Swing revisited" (płyta pojawi się pod koniec kwietnia) Stanisław Soyka sięga do nurtu, który uformował go jako muzyka - amerykańskiego swingu z lat 1930-1950. W rozmowie z Jerzym Kisielewskim znakomity wokalista opowiadał m.in o skandynawskich artystach, z którymi nagrał "Swing revisited".
- Roger Berg Big Band powstał dziesięć lat temu na potrzeby potańcówek swingowych organizowanych w Tivoli w Kopenhadze. Grali tam siedem lat, zebrali ogromną listę ze swingowego repertuaru - mówił Stanisław Soyka.
W rozmowie znalazło się również miejsce na wspomnienie o muzycznych początkach Stanisława Soyki (m.in. o egzaminacyjnej improwizacji na skrzypcach) czy też na opowieść o inspiracjach sięgających od baroku po Duke’a Ellingtona.

***

Tytuł audycji: "O wszystkim z kulturą"

Prowadził: Jerzy Kisielewski

Gość: Stanisław Soyka (wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor, aranżer)

Data emisji: 13.02.2015

Godzina emisji: 18.00

jp/mp

Czytaj także

Opera w czasach kryzysu. Bilet za 700zł?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 22:00
- Tyle by kosztował, gdyby Opera Bałtycka w Gdańsku została pozbawiona wsparcia publicznego – powiedział dyrektor Marek Weiss. Dokąd może doprowadzić redukcja budżetów polskich oper?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Produkcja filmowa: kreatywne wydawanie pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 15:00
– Producent filmowy to człowiek od zbierania pieniędzy. Najpierw musi jednak wymyślić, na co je zebrać – mówił Michał Kwieciński, który wyprodukował m.in. "Miasto 44" i "Katyń".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nasz Anioł w Krakowie". Przyjaciele o Krzysztofie Globiszu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 21:00
- Wszystko w nim jest prawdziwe, do bólu. A jako aktor w pewnym sensie jest niepokorny - opowiadała Anna Dymna w specjalnej Dwójkowej audycji poświęconej Krzysztofowi Globiszowi.
rozwiń zwiń