Polskie Radio
Section05
Wojciech Kolarski

Święto Niepodległości w czasie pandemii. Prezydencki minister ujawnia szczegóły uroczystości

- Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne obchody Święta Niepodległości 11 listopada będą odmienne od tych z lat ubiegłych. W krótkiej uroczystości na pl. Piłsudskiego w Warszawie wezmą udział jedynie najwyższe władze państwa, nie będzie wojska ani gości - mówi prezydencki minister Wojciech Kolarski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 11 listopada Wojciech Kolarski COVID-19 Święto Niepodległości Koronawirus w Polsce koronawirus społeczeństwo

W. Kolarski: liczba uczestników Narodowego Czytania wzrasta

- Liczba uczestników, czy współorganizatorów akcji Narodowe Czytanie z roku na rok wzrasta. Ubiegła odsłona akcji była rekordowa (...) Tegoroczny wynik świadczy o tym, że ta akcja na trwałe wpisała się w taki pejzaż kulturalny i społeczny Polski - mówił na antenie radiowej Jedynki Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Wojciech Kolarski Narodowe Czytanie

Wojciech Kolarski: literatura to coś, co nas łączy

- Akcja Narodowego Czytania została zorganizowana po raz pierwszy w 2012 roku i jedną z pierwszych decyzji prezydenta Andrzeja Dudy była decyzja o jej kontynuacji. W ostatnich latach akcja została jeszcze rozwinięta - mówił w "Poranku Dwójki" Wojciech Kolarski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W najbliższą sobotę (5.09) Narodowe Czytanie odbędzie się już po raz 9.
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie 2020 Wojciech Kolarski kancelaria prezydenta literatura Dwójka Paweł Siwek

Mobilne Muzeum Multimedialne rusza w Polskę

W czwartek z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy zainaugurowana została trasa Mobilnego Muzeum Multimedialnego. Ruchoma ekspozycja ma na celu przybliżenie wiedzy na temat historii Rzeczypospolitej i zachęcenie Polaków do wspólnego świętowania setnej rocznicy niepodległości. O idei muzeum mówił w Polskim Radiu 24 minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Kolarski Andrzej Duda historia Polski niepodległość muzeum

Wojciech Kolarski: PO nie ma nic do zaoferowania

– Był moment, kiedy Prawo i Sprawiedliwość występowało w koalicji zarówno wyborczej i programowej z Platformą Obywatelską. Wydawało się, że Polska będzie rządzona przez szeroką formacje, która się wyłoniła z ruchu Solidarności. Po latach widać, że zarówno fundament światopoglądowy i biografie polityczne oraz interesy czołowych polityków ugrupowań nie dawały realnej możliwości na współpracę – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Kolarski Jan Maria Rokita Donald Tusk Andrzej Duda

"Historia Roja" ukazuje złożoność polskiej historii?

- To trochę niesprawiedliwe, że od filmu fabularnego, na który czekaliśmy kilka lat, oczekujemy, że wypełni pełną lukę. Na pewno ma walor edukacyjny. Jerzy Zalewski zadał sobie trud, aby pokazać wiele akcji zbrojnych, to że były spektakularne, że zmieniał się ich charakter – ocenia Sylwia Krasnodębska.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Wojciech Kolarski Zuzanna Dąbrowska Żołnierze Wyklęci Krzysztof Komorowski Sylwia Krasnodębska