REKLAMA

Za kulisami teatru w Bukowinie Tatrzańskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 16:04
Jak brzmią sztuki Fredry i Moliera w gwarze góralskiej? W audycji odwiedziliśmy Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej.
Audio
  • Za kulisami teatru w Bukowinie Tatrzańskiej (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: Shutterstock.com/Artur Bociarski

W miejscu tym już od niemal 100 lat działa amatorska grupa teatralna. Jej członkowie zachwycają miejscowych i turystów swoimi interpretacjami sztuk znanych dramatopisarzy, które wcześniej zostały zaadaptowane do podhalańskich realiów.

Zapraszamy za kulisy jednego z najpopularniejszych spektakli działającej w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej grupy: sztuki "Zatraceniec", która była wielokrotnie nagradzana, a nawet, w 1961 roku, dzięki staraniom Adama Hanuszkiewicza, została przedstawiona w Teatrze Telewizji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Milena Gąsienica

Data emisji: 14.01.2019

Godzina: 15.00

jp/pg

Czytaj także

"Kartoteka". Dramat, który wyprzedził swoje czasy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 19:00
- Gdy przegląda się wycinki prasowe, które ukazały się po premierze, to widać rodzaj konfuzji, zaskoczenia i niepewności, jak się z tym tekstem układać - o jednym najbardziej oryginalnych dzieł w historii polskiej dramaturgii mówiła w Dwójce prof. Barbarą Osterloff.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mieczysław Kosz. Legenda jazzu z zamojskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 18:00
- Gdy zacząłem interesować się grą na fortepianie, sięgnąłem po nagrania Mieczysława Kosza. To niesamowite, jak w zaledwie czternaście lat, osiągnął tak wielkie wtajemniczenie i światowy poziom artystyczny. To dla mnie tajemnica – mówił w Dwójce Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Tomczyk: piszę, bo nie mogę znieść kłamstwa

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 18:10
- Kiedy postanowiłem napisać pierwszą sztukę "Wampir" o sprawie braci Marchwickich, wiedziałem, że prędzej czy później ten temat musi wejść do debaty publicznej - mówił o swojej motywacji twórczej dramaturg wyróżniony Nagrodą Literacką Skrzydła Dedala 2018.
rozwiń zwiń