"Awangardowy konserwatyzm". Pomysł na Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 15:52
W "Spotkaniach po zmroku" porozmawiamy z drem Pawłem Rojkiem o jego najnowszej książce oraz idei polskiej w późnej nowoczesności.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Kenishirotie/Shutterstock.com

awangardowy-konserwatyzm.jpg

Polska tożsamość po 1989 roku wymaga rekonstrukcji. Z potrzeby stworzenia tego, czego nie ma, i szacunku dla tradycji wyrasta awangardowy konserwatyzm. Dr Paweł Rojek w swojej książce "Awangardowy konserwatyzm" stara się dowieść, że nawiązania do sarmackiego republikanizmu i romantycznego mesjanizmu mogą nam pomóc nie tylko zrekonstruować polską tożsamość, lecz także sformułować alternatywę dla późnej nowoczesności.

***

Na "Spotkania po zmroku" we wtorek (21.02) w godz. 21.30-22.00 zaprasza Barbara Schabowska.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy w teatrze wszystko wolno? Obejrzyj debatę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 18:00
W audycji "Innymi słowy" Monika Strzępka, Maciej Nowak, Wojciech Pszoniak i Wojciech Tomczyk rozmawiali o granicach wolności i prowokacji artystycznej w teatrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Delsol: dobre intencje wobec uchodźców to za mało

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 12:44
- Nie jesteśmy dobrymi ludźmi, dlatego że chcemy dobrze. Możemy powiedzieć, że jesteśmy dobrymi ludźmi, gdy nasze działania przyniosą dobre owoce - mówiła Chantal Delsol ceniona profesor filozofii politycznej, dyrektor Ośrodka Studiów Europejskich na Uniwersytecie Marne-la-Vallée w Paryżu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transhumanizm. Kiedy przestaniemy być ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 19:00
Jak przekonują transhumaniści, wszyscy jesteśmy cyborgami. O tym, do jakich wniosków prowadzi to twierdzenie, rozmawialiśmy w audycji "Rachunek myśli".
rozwiń zwiń