Ardeny 1944. Ostatnia ofensywa Hitlera

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 13:46
W "Poranku Dwójki" odwiedzi nas profesor Antony Beevor, jeden z najpopularniejszych historyków II wojny światowej.
Amerykańscy żołnierze  na pozycjach w Ardenach
Amerykańscy żołnierze na pozycjach w ArdenachFoto: Wikipedia/domena publiczna

Nakładem wydawnictwa Znak ukazała się właśnie książka Beevora "Ardeny 1944". Publikacja poświęcona jest jednej z najzacieklejszych bitew II wojny światowej. Z Antonym Beevorem, profesorem University of London, spotkamy się o godz. 8.10. Rozmowę będzie można oglądać na naszej stronie.

Ponadto w audycji po 7.30 zaprosimy do Muzeum Emigracji w Gdyni, które pozyskało kolekcję 220 zdjęć wykonanych na pokładzie najsłynniejszego polskiego transatlantyku - MS "Batory". Skany fotografii, których autorem jest etatowy fotograf z "Batorego", umieszczone zostaną w ogólnodostępnej bazie internetowej.

Chwilę przed 7.35 na naszej antenie Sławomir Orzechowski zada Państwu zagadkę literacką dotyczącą czytanej na antenie książki Aleksandra Kaczorowskiego "Hrabal. Słodka apokalipsa".

Poza tym w "Poranku Dwójki": serwisy informacyjne, "Słowo na dzień", "Archiwalnia", po 6.45 "Melodie z górnej półki", a o 7.05 - "Płyta tygodnia" - Dorothea Röschmann śpiewa arie Mozarta z takich oper jak Idomeneo, La clemenza di Tito, Wesele Figara i Don Giovanni. Śpiewaczce towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Radia Szwedzkiego pod dyrekcją Daniela Hardinga.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w czwartek (21.01) w godz. 6.00-9.00. Program poprowadzi Piotr Kędziorek.

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wannsee - tu "rozwiązano kwestię żydowską"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 06:00
Według protokołu konferencji, zagładzie miało ulec 11 milionów europejskich Żydów, w tym 5 milionów na terenach ZSRR i ponad 3 miliony w Generalnym Gubernatorstwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kedyw – komandosi Armii Krajowej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 05:50
Akcja pod Arsenałem, likwidacja znienawidzonego Franza Kutschery, akcja "Góral". Szereg brawurowych akcji przeprowadzonych przez elitarne oddziały AK przynosiły ulgę i dawały nadzieję polskiemu społeczeństwu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shoichi Yokoi - ostatni żołnierz II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 06:00
24 stycznia 1972 roku w dżungli na wyspie Guam znaleziono japońskiego żołnierza Shoichi Yokoi, ukrywającego się tam od II wojny światowej.
rozwiń zwiń