Olga Nowakowska: wrocławski Impart zaprasza do nowej siedziby

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 10:00
- Impart Centrum mieści się w dawnym budynku Filharmonii Wrocławskiej przy ul. Piłsudskiego 19, któremu dajemy drugie życie. Scena ma nowy wygląd, z amfiteatralnej, orkiestrowej zmieniona została na wypłaszczoną, potrzebną do organizacji koncertów i spektakli - mówiła w Dwójce Olga Nowakowska, dyrektor Strefy Kultury Wrocław.
Nowa siedziba Impart Centrum we Wrocławiu
Nowa siedziba Impart Centrum we WrocławiuFoto: materiały promocyjne
  • Gościem "Poranka Dwójki" była dyrektor Strefy Kultury Wrocław Olga Nowakowska.
  • Od marca 2023 koncerty będą się odbywać również w budynku starej Filharmonii Wrocławskiej.
  • Rozmawialiśmy o nowej siedzibie Strefy Kultury Wrocław oraz weekendzie jej otwarcia.

Upowszechnianie kultury i pięć międzynarodowych festiwali

Kadencja Olgi Nowakowskiej na stanowisku dyrektora Strefy Kultury Wrocław jest czasem przemian. - To publiczna instytucja, zarządzana przez miasto. Zajmujemy się upowszechnianiem kultury i sztuki, organizujemy pięć międzynarodowych festiwali. Artyści polscy i zagraniczni prezentują swoje dzieła na naszych scenach - mówiła.

Nowe życie Impartu

Siedziba Strefy Kultury Wrocław, kultowy Impart na Mazowieckiej jest obecnie w remoncie. Ten weekend to otwarcie nowej siedziby instytucji. - Jest to dawny budynek Filharmonii Wrocławskiej przy ul. Piłsudskiego 19, któremu dajemy drugie życie. Scena ma nowy wygląd, z amfiteatralnej, orkiestrowej zmieniona została na wypłaszczoną, potrzebną do organizacji koncertów i spektakli. Bryła budynku jest ta sama, ale jego wnętrze zupełnie inne, to teraz Impart Centrum - podkreśliła.

Remont raczej kosmetyczny

Od 2015 roku budynek nie był użytkowany, jego remont przyniósł zmiany. - Poza nową sceną zmienił się wystrój kolorystyczny, układ kawiarni, największą metamorfozę przeszła scena. To nie będzie stałe miejsce dla Impartu, wydzierżawiliśmy od Narodowego Forum Muzyki jego dawną siedzibę, to remont raczej kosmetyczny, niż gruntowny - stwierdziła.


Posłuchaj
18:02 2023_03_03 09_35_33_PR2_Poranek_Dwojki.mp3 Olga Nowakowska: wrocławski Impart zaprasza do nowej siedziby (Poranek Dwójki)

 

Uroczyste otwarcie Impart Centrum

Impart Centrum zaprasza na wielki weekend otwarcia. - 3 marca otwieramy Firlej, to jest również nowa siedziba, ten koncert to credo tego miejsca. Usłyszymy polską muzykę alternatywną, zagra Patrick The Pan, a potem wrocławska Mapa, czyli Magda Pasierska. 4 marca, koncertem Urszuli Dudziak, uroczyście otwieramy Impart Centrum przy PiłsudskiegoTo początek trasy koncertowej z okazji przypadających jesienią 80. urodzin artystki - zapowiedziała Olga Nowakowska.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Olga Nowakowska (dyrektor Strefy Kultury Wrocław)

Data emisji: 3.03.2023

Godzina emisji: 9.35

mo

Czytaj także

Piotr Oszczanowski: 75-lecie Muzeum Narodowego we Wrocławiu to wyjątkowy rok

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 17:00
- Od 1 lutego 2022 roku jesteśmy instytucją państwową, prowadzoną wyłącznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 13 lipca minie 75 lat od chwili, gdy progi naszego muzeum przekroczyli pierwsi goście - mówił dr hab. Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szef NFM: Witold Lutosławski jest stale w kręgu naszej adoracji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 17:55
- Jeszcze zanim powstało Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Wrocławska otrzymała patrona w postaci właśnie Witolda Lutosławskiego. My przejęliśmy tę ideę i w tej chwili oficjalna nazwa naszej instytucji brzmi Narodowe Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu - mówił w "Wybieram Dwójkę" Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM.
rozwiń zwiń