X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kazimierz Dejmek i Teatr Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 15:30
Wyjątkowy wernisaż oraz premiera książki rozpoczną cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości Kazimierza Dejmka, którego 10. rocznicę śmierci obchodziliśmy kilka dni temu.
Fragment okładki książki Staropolskie teatra Kazimierza Dejmka
Fragment okładki książki "Staropolskie teatra Kazimierza Dejmka"

W sobotnim "Poranku Dwójki" o godzinie 9.30 gościć będziemy w studiu  Katarzynę Żytomirską, a to z okazji, odbywającego się w Kinie Praha, spotkania pod hasłem "Tańcograjki", podczas którego  zostaną przedstawione dawne, zapomniane już dziś zabawy z czasów naszych babć i pradziadków. Gospodarzem każdego spotkania jest inny instrument: cymbały, harmonia trzyrzędowa, baraban, czy trąbko-skrzypce.

Nieco wcześniej proponujemy rozmowę z Michałem Smolisem - koordynatorem wieczoru w Teatrze Narodowym, poświęconego 10. rocznicy śmierci Kazimierza Dejmka. Wybitny reżyser był dyrektorem tej sceny w latach 1962-1968

W związku z powyższym 12 stycznia 2013 roku Teatr Narodowy zaprasza na wernisaż wystawy "Uchwycić się tego, co nasze. Kazimierz Dejmek i Teatr Narodowy" oraz towarzyszący mu panel, w którym udział wezmą Barbara Krafftówna, Magdalena Raszewska, Marek Barbasiewicz, Maciej Prus i Michał Smolis. Tego dnia będzie miała również premierę książka "Staropolskie teatra Kazimierza Dejmka" - kolejny tom z serii "Teatr Narodowy. Historia".

Poza tym w "Poranku Dwójki" : "Słowo na dzień", kalendarium, "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy,  wiadomości kulturalne oraz - do wygrania - nasza płyta folkowa: tym razem album zespołu Dziczka "Kolędy z Podlasia".

Program prowadzi Piotr Kędziorek

12 stycznia (sobota), godzina 6.00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzy oblicza teatru PRL

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 14:43
Niektórzy miłośnicy teatru uważają, że tak wspaniałych przedstawień jakie wystawiano w latach 60. i 70. nie zobaczymy już nigdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słodki kłopot z Kazimierzem Dejmkiem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 11:52
31 grudnia minionego już roku minęła 10. rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych twórców powojennego polskiego teatru, Kazimierza Dejmka.
rozwiń zwiń