Komisarz Topa. Bohater "dokrojony do widza"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 10:00
- Śmierć tych kobiet jest tylko przykrywką do bardziej poważnych spraw – tłumaczył Bartłomiej Topa, opowiadając o kryminalnej historii w filmie "Sługi boże".
Audio
  • Bartłomiej Topa o swojej roli w filmie "Sługi boże" (Poranek Dwójki)
Bartłomiej Topa na planie filmu Sługi boże
Bartłomiej Topa na planie filmu "Sługi boże" Foto: PAP/Rafał Guz

Gość Dwójki, który wcielił się w postać komisarza badającego sprawę śmierci młodej Niemki, opowiada o wielowątkowości swojej nowej roli. Bo choć, jak sam stwierdził, produkcja to thriller kryminalny "dokrojony do widza i dla jego rozrywki", to kryje się w nim wiele wątków, takich jak ciemna strona Kościoła czy niejasna przeszłość głównego bohatera - komisarza Warskiego.

- Na początku rozmawialiśmy, kim Warskim jest. Przeszłość jego jest dość zagmatwana i wiemy tylko, że służył w specjalnych jednostkach wojskowych i wyjeżdżał na misje zagraniczne – opowiadał Bartłomiej Topa.

W "Poranku Dwójki" aktor zdradził również, jaki związek ma jego nowa rola z zeszłorocznym filmem "Karbala".

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Bartłomiej Topa (aktor)

Data emisji: 12.09.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiały emitowane były w audycji "Poranek Dwójki".

mz/jp

Czytaj także

"Ostatnia królowa". Meryl Streep rządzi widzami

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 19:00
– Meryl Streep jest niesłychanie współczesną aktorką, a jednocześnie udało się jej zachować wielkość starego Hollywood. Żadnej innej artystce to się nie udało – mówiła aktorka Małgorzata Zajączkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Seweryn: jest wiele prawd o Zdzisławie Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 19:00
- Różne oceny postawy Beksińskiego, dokonywane wyłącznie na podstawie jego twórczości czy tragicznych losów jego rodziny, są niesprawiedliwie - podkreślał aktor, który w filmie "Ostatnia rodzina" odgrywa postać znanego malarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Komuna" bez wspólnego życia? Kinowe obrazy kontrkultury

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 20:00
- W "Komunie" Thomasa Vinterberga wspólnotowość nie jest zbyt głęboko pokazana. Nie widzimy tu wzajemnych interakcji, codzienności - oceniał Tomasz Jopkiewicz w rozmowie o filmowych przedstawieniach kontrkultury lat 60. i 70.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antoni Krauze: nie wierzyłem, że zostanę filmowcem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 19:30
– Chciałem zrezygnować z egzaminu do szkoły filmowej, myślałem, że poziom jest za wysoki. Kolega przekonał mnie, bym został, i ku memu zaskoczeniu dostałem się na studia – mówił reżyser w Dwójce w 2016 roku.
rozwiń zwiń