Festiwal Eklektik Session. "Potrzebujemy poczucia, że ktoś nas słyszy"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 10:00
- Wiele osób z mojego środowiska ma wrażenie, że nasz głos jest pomijany i nigdy nie będziemy mieć w pływu w stu procentach na to, co się dzieje z naszym życiem. Dlatego hasło festiwalu – "Boxed" – odnosi się do poczucia wyobcowania i alienacji - mówił Radek Bond Bednarz, dyrektor artystyczny Festiwalu Eklektik Session, który już po raz 10. odbywa się we Wrocławiu.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. promocyjne

Eklektik session.jpg
Znamy pełny program Eklektik Session

Posłuchaj
15:55 _PR2_AAC 2020_10_15-08-38-22.mp3 Radek Bond Bednarz o 10. odsłonie Festiwalu Eklektik Session (Poranek Dwójki)

Eksperymenty, umiejętne zacieranie granic stylistycznych i niecodzienne rozwiązania w wielu dziedzinach sztuki. Od piątku (16.10) rusza festiwal Eklektik Session we Wrocławiu. To ważne wydarzenie kulturalne, mimo przeszkód, zostanie zorganizowane. Pojawi się na nim również zapowiadany gość specjalny.

- Praktycznie do dziś walczyliśmy, aby nasz główny gość – Dele Sosimi – pojawił się we Wrocławiu, co nie było takie oczywiste. To nieprzeciętny człowiek i prekurson afrobeatu, który chce się z nami podzielić ogromną wiedzą i wspaniałą muzyką. To wspaniała wiadomość da nas, organizatorów, a także dla wszystkich, którzy wezmę udział w koncercie finałowym, czyli publiczności Eklektik Afrobeat Orchestra - opowiadał dyrektor artystyczny wydarzenia. 

Czytaj też:

Hasłem tegorocznej odsłony jest "Boxed", które odnosi się do częstego uczucia braku kontroli nad życiem czy zdarzeniami, które są ponad nami i do których musimy się przystosować. To także nawiązanie do pandemicznej rzeczywistości świata w 2020 roku. 

- Musimy pamiętać, że niezależnie od pandemii, człowiek potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem. Żyjemy w niby zaawansowanym, rozwijającym się na wielu polach świecie, ale płacimy cenę za ten rozwój. Dlatego miejsce, którym odbywa się Eklektik Session nie jest przypadkowe To przestrzeń Eklektik Art – siedziby fundacji na ul. Czystej. Podkreślamy więc fakt, że mimo sytuacji pandemicznej i zachowania wszelkich rygorów bezpieczeństwa, będziemy w tym czasie razem i będziemy z tego czerpać ogromną radość - podkreślał Radek Bond Bednarz.

Festiwal Eklektik Session we Wrocławiu organizowany jest pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Radek Bond Bednarz (dyrektor artystyczny Festiwalu Eklektik Session we Wrocławiu)

Data emisji: 15.10.2020

Godzina emisji: 8.30

Czytaj także

Tomasz Ritter o "Domówce": trzeba zaufać fortepianowi

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 11:00
- Nasz program ułożyliśmy tak, żeby miał formę salonu romantycznego. Data związana jest z rocznicą śmierci Chopina i będzie to hołd na tę okoliczność - opowiadał w "Poranku Dwójki" pianista Tomasz Ritter, który w najbliższą sobotę (17.10) będzie - wraz z Hubertem Rutkowskim - gospodarzem "Domówki z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Prosta sprawa". Wojciech Chmielarz: wydrukowaliśmy kawałek internetu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 10:00
- To jest powieść, którą publikowałem na Facebooku w odcinkach w okresie lockdownu. To był mój prezent dla czytelników, żeby w czasie zamknięcia przez te 10 minut nie myśleli o tym, co dzieje się za oknem, tylko mogli czytać coś fajnego - mówił w Dwójce o swojej najnowszej książce "Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz.
rozwiń zwiń