Szlak nadziei. Spotkanie z Normanem Daviesem

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 16:06
W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" wraz z autorem książki "Szlak nadziei" wyruszymy śladem armii generała Andersa.
Jedna z dywizji Polskiej Armii w ZSRR, zwanej powszechnie armią Andersa
Jedna z dywizji Polskiej Armii w ZSRR, zwanej powszechnie "armią Andersa"Foto: wikimedia/cc

"Zupełnie czym innym jest napisać, że »generał Anders był więziony w Moskwie przez stalinowską NKWD«, a czym innym stać przed świeżo odmalowanym budynkiem więzienia na Łubiance, widzieć honory oddawane Feliksowi Dzierżyńskiemu i uświadomić sobie, że dzisiejsza Rosja wcale się tak bardzo nie zmieniła" - napisał prof. Norman Davies, który ruszył śladem "Andersowców" przez Rosję, Iran, Izrael, Włochy do Wielkiej Brytanii.

***

Na audycję "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" zapraszamy w sobotę (26.09) w godz. 16.00-17.00. Program poprowadzi Hanna Maria Giza.

mc/mm

Czytaj także

Dzieje Armii Andersa to historia zwycięstwa dobra nad złem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 19:00
– Odyseja Armii Andersa jest świetnym tematem nie tylko jako historia wojskowa, ale przede wszystkim jako świadectwo ludzkich wartości – mówił w Dwójce prof. Norman Davies, opowiadając o swoim projekcie "Szlak nadziei".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mussolini jako niedoszły imperator

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 18:00
- Chciał odbudować rzymskie imperium, całe Morze Śródziemne miało do niego należeć – mówił o wizji Mussoliniego podbicia południowej Europy prof. Andrzej Paczkowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wschodni projekt Giedroycia. Partnerstwo, nie ingerencja

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2015 14:00
- Nie chodziło tylko o to, by być partnersko z sąsiadami, ale żeby wyzbyć się tradycyjnego polskiego paternalizmu - prof. Andrzej Mencwel przypomniał poglądy Jerzego Giedroycia na relacje z wschodnimi sąsiadami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rotmistrz Pilecki. Od zabawy w wojnę do męczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2015 18:00
- Ważnym elementem wychowania W rodzinie Pileckich była "zabawa w wojnę". A raczej nauka patriotyzmu przez literaturę i malarstwo - podkreślił Mirosław Krzyszkowski, reżyser filmu "Pilecki".
rozwiń zwiń