X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan A.P. Kaczmarek i spełniony amerykański sen

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 15:45
Jan A.P. Kaczmarek stworzył muzykę do ponad 50 filmów, a na swoim koncie ma Oscara za ścieżkę dźwiękową do "Marzyciela". Kompozytor zaczynał jednak nie od filmu, a od teatru.
Audio
  • Jan Kaczmarek m.in. o swoich doświadczeniach w teatrze Jerzego Grotowskiego (Poranek Dwójki)
  • Jan A.P. Kaczmarek o swojej karierze w Stanach Zjednoczonych (Muzyka w kadrze)
Jan A.P. Kaczmarek stworzył muzykę do ponad 50 filmów długometrażowych i dokumentalnych
Jan A.P. Kaczmarek stworzył muzykę do ponad 50 filmów długometrażowych i dokumentalnychFoto: Michał Nadolski/CC BY 3.0/Wikimedia Commons

Jego pierwszym dużym sukcesem w Stanach Zjednoczonych była nagroda za muzykę do sztuki "Tis Pity She's a Whore" Johna Forda w reżyserii Jo Anne Akalaitis. - Jej mężem był Philip Glass, który wcześniej tworzył dla niej wszystkie kompozycje. Proszę sobie wyobrazić - przyjeżdża chłopak z Polski i nagle jest następcą Glassa. Czułem się absolutnym królem, oczekiwałem, że za chwilę przyjedzie lektyka i zostanę wniesiony do Los Angeles, a Spielberg i Lucas złożą w moje ręce swoje dzieła - opowiada kompozytor. Przyznaje jednocześnie, że tak się nie stało, bo w Stanach Zjednoczonych teatr i film to dwa kompletnie różne światy.

Przełomem w karierze Kaczmarka było dopiero spotkanie z Agnieszką Holland, która "była wtedy u szczytu swojej mocy". - Wyreżyserowała "Tajemniczy ogród" i mogła pracować, z kim chciała. Wybrała mnie. Razem zrobiliśmy "Całkowite zaćmienie", co uważam za jedno z moich największych dokonań - wyjaśnia Kaczmarek.

Jak kompozytor szukał inwestorów? W jaki sposób podpisał kontakt z firmą będącą "rolls-royce'em wśród wytwórni płytowych"? Dlaczego twórcy "Marzyciela" obawiali się, że Polak nie będzie w stanie napisać ścieżki dźwiękowej do tego filmu? O tym w audycji "Muzyka w kadrze".

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadzą: Mariusz Gradowski i Grzegorz Dąbrowski

Gość: Jan A.P. Kaczmarek (kompozytor)

Data emisji: 19.06.2016

Godzina emisji: 18.00

mg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kilar i Niemen w filmach o niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 21:00
Wśród autorów muzyki komponowanej do filmów poświęconych odzyskaniu przez Polskę wolności znajdziemy tak różnych twórców jak Wojciech Kilar i Czesław Niemen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompozytor, który zastąpił Johna Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 19:00
Steven Spielberg po raz pierwszy zaprosił do współpracy nowego twórcę muzyki. Oprawę dźwiękową "Mostu szpiegów" zawdzięczamy Thomasowi Nemanowi. Co wniósł ten kompozytor do świata muzyki filmowej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bowie. Śpiewy i tańce króla goblinów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:00
– Śledząc karierę tego artysty od samego początku, można było przypuszczać, że zetknie się on z filmem – mówił Grzegorz Dąbrowski w audycji "Muzyka w kadrze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzmani i filmowa muzyka Bronisława Kapera

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 17:42
W audycji "Muzyka w kadrze" słuchaliśmy nowych interpretacji kompozycji słynnego polskiego twórcy muzyki filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Cannes do Dwójki. Muzyka Cliffa Martineza

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 10:00
Kilka dni temu Martinez otrzymał Cannes Soundtrack Award za muzykę do nowego filmu "Neon Demon”. Chcieliby Państwo jej posłuchać?
rozwiń zwiń