Andrzej Poniedzielski: mój styl to jawne nieszczęście

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 13:30
Satyryk opowiedział o tym, jak postrzega tajemnicę swojego sukcesu: - Wychodzi na scenę jawne nieszczęście w mojej osobie i zaczyna mówić, a są to zdania po wielokroć złożone. Częścią odbioru jest współczucie, pytanie, "czy uda mu się skończyć to zdanie, czy nie".
Audio
  • Andrzej Poniedzielski o swoim sposobie bycia na scenie (Inny stan skupienia/Dwójka)
Andrzej Poniedzielski - satyryk paradoksalny
Andrzej Poniedzielski - satyryk paradoksalnyFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Poniedzielski w rozmowie z Jerzym Kisielewskim wspominał początki swojej kariery i udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1977 roku, w którym przewodniczącym jury był prof. Aleksander Bardini. - Profesor miał program w telewizji, gdzie uczył młodych ludzi bycia na scenie, był też wykładowcą w Akademii Teatralnej. Jak przyznano mi nagrodę, powiedział: "mam do pana tylko jedną prośbę, pan powinien dać się sfilmować. Bo ja tracę dużo czasu, żeby wytłumaczyć studentom i telewidzom, jak nie zachowywać się na scenie. A pan jest kwintesencją tego wszystkiego!" A potem na poważnie dodał, żebym się nie zmieniał - opowiada Poniedzielski.

Bard wspomina też, że jako jeden z pierwszych mężczyzn w Polsce poszedł na urlop macierzyński po tym, jak urodziły mu się bliźnięta. Opowiada też o swoim technicznym wykształceniu i pracy w wojskowej fabryce.

***

Tytuł audycji: "Inny stan skupienia"

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Andrzej Poniedzielski (satyryk, poeta)

Data emisji: 2.02.2016

Godzina emisji: 21.30

mg/mm

reklama

Czytaj także

Andrzej Poniedzielski: w poniedziałki leczę rany

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 11:34
- Praca na scenie to ogromnie wyczerpujące zajęcie - powiedział Andrzej Poniedzielski, poeta, scenarzysta, autor tekstów piosenek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poniedzielski: w dzieciństwie miałem nadzwyczajną skłonność do wierszyków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 12:52
- Dziecięce wiersze Brzechwy czy Tuwima były źródłem przeżyć. Słowo dobrze napisane, a ci autorzy umieli to robić, uruchamia wyobraźnię - mówi Andrzej Poniedzielski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Poniedzielski o tym, co to jest "październiczenie"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 15:32
Andrzej Poniedzielski - autor sformułowania - wyjaśnia, że to proces, gdy się zauważa, iż nie wszystkie zmysły działają, tak jak niegdyś. Ale człowiek się nawet z tego cieszy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Poniedzielski: patriotyzm jest rodzajem miłości

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 20:00
- Jeśli porównywać go do zwykłego uczucia między kobietą i mężczyzną, to tam za szczyt nieszczęścia uważa się sytuację, gdy nie ma wzajemności. W sytuacji miłości do ojczyzny może być gorzej, może być sama wzajemność - mówił w Jedynce satyryk i bard.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak śpiewają Poniedzielski i Podsiadło?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 19:11
- Wiążę z dworcem wiele radosnych wspomnień. Gdy powstawał, to były lata mojej młodości- mówi Andrzej Poniedzielski, jeden z gości specjalnego wydania "Listy osobistej".
rozwiń zwiń