Rok 2015 rokiem politycznej niepoprawności

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 20:00
– To, co jeszcze do niedawna wydawało się polityczną prowokacją, dziś trafia do mainstreamu - mówiła w Dwójce Agata Kasprolewicz, która razem z Pawłem Reszką przedstawiła ranking najbardziej niepoprawnych polityków minionych 12 miesięcy.
Audio
  • Rok 2015 rokiem politycznej niepoprawności (Na dachu świata/Dwójka)
Janis Warufakis, minister finansów Grecji (styczeń-lipiec 2015), podczas spotkania w greckim parlamencie
Janis Warufakis, minister finansów Grecji (styczeń-lipiec 2015), podczas spotkania w greckim parlamencie Foto: PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI

Wśród omawianych postaci znalazł się były minister finansów Grecji Janis Warufakis, który zapowiedział, że jego kraj ani myśli spłacać wcześniej zaciągnięte długi. - On zahipnotyzował nie tylko Greków, ale i Europejczyków - zauważała Agata Kasprolewicz. - W niemieckich mediach pisano, ze powinien zagrać w 6. części "Zabójczej broni", bo jest zabójczo przystojny. Poważny "Die Welt" zastanawiał się, co sprawia, że Janis Warufakis jest ikoną seksu - dodawała.

Co ciekawe, Paweł Reszka zauważał, że bezkompromisowa polityka Warufakisa mogłaby mieć dla skarbca Unii Europejskiej lepszy skutek, niż obecne programy pomocowe, umożliwiające Grecji spłatę długu.

***

Tytuł audycji: Na dachu świata 

Prowadzą: Agata Kasprolewicz i Paweł Reszka

Data emisji: 10.01.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dostrzegamy za dużo". Dziennikarze na wojnie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 17:37
- W jednej z wsi na granicy albańsko-serbskiej dostrzegłem partyzantów, napisałem o tym w korespondencji. Po dwóch dniach spadły na tę wieś pociski - opowiadał Paweł Reszka, zastanawiając się nad wpływem dziennikarskiej pracy na opisywaną rzeczywistość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec świata chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 21:00
– 20 lat temu opuszczali oni te ziemie w poszukiwaniu lepszego życia. Dziś uciekają w obawie przed śmiercią – mówił Dariusz Rosiak, autor książki "Ziarno i krew".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od uchodźców po Indian. Jak nie zapomnieć o nieszczęściach?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 19:26
- Przyjmujemy pewien porządek świata i z nim nie polemizujemy, bo to byłoby dla nas niebezpieczne. Bo wszystko, zło i cierpienie, w pewnym momencie powszednieje – podkreślała w Dwójce Agata Kasprolewicz
rozwiń zwiń