Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego - dzień 12. "J J Jun Li Bui narobił trochę zamieszania"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 18:31
- Mam wiele ciepłych myśli na jego temat, choć całkowicie zmienił program występu, czym narobił trochę zamieszania. Być może jednak ta zamiana wyszła mu na dobre - mówiła Róża Światczyńska o 17-letnim reprezentancie Kanady J J Jun Li Bui w ramach podsumowania sesji porannej ostatniego dnia eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego.
J J Jun Li Bui
J J Jun Li BuiFoto: Wojciech Grzędziński/NIFC

Hao Zi Yoh 1200.jpg
"Hao Zi Yoh brzmiała obiecująco"

Wśród siedmiorga pianistów, którzy zaprezentowali się w pierwszej piątkowej (23.07) sesji, byli również: Michelle Candotti, Xuehong ChenSohgo Sawada, Andrey Zenin, Cristian Sandrin i Se-Hyeong Yoo.

Posłuchaj
20:49 Dwójka eliminacje 23.07.mp3 Dwunasty dzień eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego, sesja poranna - podsumowanie (Dwójka) 

Młodzi artyści od 12 lipca współzawodniczą o zakwalifikowanie do I etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbędzie się w październiku tego roku.

Ich występy ocenia jury w składzie: Philippe Giusiano, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Dina Yoffe, Ludmil Angelov, Alberto Nosè, Marta Sosińska-Janczewska, Stefan Wojtas, a także znawca życia i twórczości Fryderyka Chopina John Rink

Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Pianistycznego im. F. Chopina w Dwójce >>>

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 23.07.2021

Godzina emisji: 17.00

Czytaj także

Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego. Relacja z wyboru fortepianów [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 11:00
12 lipca rozpoczęły się Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, podczas których 152 pianistów z całego świata współzawodniczy o zakwalifikowanie do I etapu konkursu. Zmagania młodych artystów, które potrwają do 23 lipca, można oglądać dzięki transmisji wideo na stronie Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego. "Pianistom towarzyszą olbrzymie emocje"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 09:00
- Od samego początku najważniejsi są artyści. Już teraz składamy im hołd, zwłaszcza w tym trudnym czasie, bo dla wielu to pierwszy moment od ponad roku, kiedy będą mogli wystąpić przed publicznością - mówił dr Artur Szklener o rozpoczynających się eliminacjach do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Zmagania młodych artystów, które potrwają do 23 lipca, będzie można oglądać dzięki transmisji wideo na stronie radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień 11. eliminacji do Konkursu Chopinowskiego. "Lingfei Stephan Xie zachwycił jakością swojego tonu"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 20:26
- Pianista zaczął od Nokturnu H-dur op. 62 nr 1. Pokazał prawdziwe chopinowskie cantabile, długo rozpisywał kantylenę, która wręcz mieniła się pod jego palcami, aż po końcowe, przepiękne tryle, bardzo rozmigotane, podobnie jak niezwykłe końcowe, urokliwe melizmaty - podsumowała Róża Światczyńska występ 25-letniego pianisty z chińskiego Tajpej.
rozwiń zwiń