Przed premierą opery "Cardillac"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 22:00
Teatr Wielki – Opera Narodowa sezon artystyczny 2020/21 zwieńczyła premierą opery Paula Hindemitha "Cardillac" w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Główną postacią jest słynny jubiler Cardillac, w którego rolę wciela się Tomasz Konieczny.
Zdjęcia ze spektaklu Cardillac
Zdjęcia ze spektaklu "Cardillac"Foto: Magda Hueckel

Posłuchaj
28:07 2021_06_24_21_30_01_PR2_Przed_premierą.mp3 Premiera opery "Cardillac" w reż. Mariusza Trelińskiego (Przed premierą/Dwójka)

Główny bohater to paryski artysta jubiler, który jest geniuszem w swojej twórczości. Jednak bardzo trudno jest mu rozstawać się z klejnotami. W tym samym czasie w Paryżu grasuje nieuchwytny morderca, a jego ofiarami są klientki Cardillaca. Dziwnym trafem wszystkie wytwory pracy artysty wracają do niego.

Patronat medialny nad spektaklem "Cardillac" Mariusza Trelińskiego sprawuje Program 2 Polskiego Radia >>>

Zobacz oficjalny zwiastun:

Źródło: YouTube Teatr Wielki Opera Narodowa

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku (cykl "Przed premierą") 

Przygotowała: Monika Zając

Data emisji: 24.06.2021

Godzina emisji: 21.30


Zobacz więcej na temat: opera Monika Zając Dwójka
Czytaj także

Skandal w operze! Penderecki i jego "Diabły z Loudun"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2023 05:45
– Ta opera miała najwięcej wykonań, jeśli chodzi o współczesne opery. W wielu krajach były protesty Kościoła, biskupów, ale nigdy w Polsce – mówił w 2013 roku Krzysztof Penderecki o dziele, które zajmowało szczególne miejsce w jego twórczości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opera "Cardillac". Tomasz Konieczny: to thriller z przymrużeniem oka

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 11:50
- Myślę, że słowo klucz w określeniu tej opery to cyberpunk. Postacie są z jednej strony blisko środowisk punkowych, a z drugiej hakerów. Mamy w tej produkcji dużo technologii. Audio, wideo, światła – to wszystko jest podporządkowane gatunkowi cyberpunk, z bardzo dużą dbałością o szczegóły - mówił w Dwójce Tomasz Konieczny o operze Paula Hindemitha "Cardillac" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
rozwiń zwiń