X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kocham to miasto za skromność". Wędrówki po wielokulturowym Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 17:59
- Lublin ma jeszcze wiele do odkrycia zarówna dla mieszkańców, jak i dla osób przyjezdnych - podkreślał Bartłomiej Wąsik, jeden z gości lubelskiej odsłony audycji "Dwójka na miejscu".
Audio
  • "Kocham to miasto za skromność". Wędrówki po wielokulturowym Lublinie (Dwójka na miejscu)
Lublin
LublinFoto: Nadiia_foto/Shutterstock.com

1200x660-80-DWOJKA.jpg
80-lecie Dwójki. Zobacz stronę specjalną

Znany słuchaczom Dwójki muzyk w Lublinie spędził 18 lat swojego życia. - Kocham Lublin za skromność - przyznał artysta. - Za to, że pomimo tych wszystkich wydarzeń historycznych ważnych nie tylko dla Lubelszczyzny, ale i czasem dla całej Europy, miasto to pozostało miastem skromnym.

Bartłomiej Wąsik opowiadał m.in. o swoim projekcie "Kocham, Lublin, szanuję", który przygotował na obchodzone w tym roku 700-lecie miasta, czy o swoich ulubionych lubelskich miejscach.

W audycji przedstawiliśmy Lublin z wielu różnych stron. Ponieważ miasto to bywa nazywane polską stolicą folku, nie zabrakło rozmów na temat muzyki folkowej. Wysłuchaliśmy także wielu utworów w wykonaniu lubelskich artystów.

Była też mowa o atrakcjach przygotowanych przez Warsztaty Kultury na zbliżający się Jarmark Jagielloński, o lubelskich trolejbusach i podziemiach, o kryminałach, których akcja toczy się właśnie w Lublinie. Rozmawialiśmy ponadto o poetach związanych z tym miastem (Józef Czechowicz, Julia Hartwig), o teatralnej scenie alternatywnej, o lubelskiej architekturze modernistycznej.

Na Lublin spoglądaliśmy także jako na palimpsest, kryjący wiele - także tych bardzo dramatycznych, związanych z II wojną światową - historii.

***

Tytuł audycji: Dwójka na miejscu

Prowadzenie: Piotr Kędziorek i Bartosz Panek

Goście: Bartłomiej Wąsik (pianista i lider zespołu Kwadrofonik), Rafał Tarnawski (Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie), Agnieszka Matecka, Marcin Skrzypek, Bohdan Bracha (artyści Orkiestry św. Mikołaja), Tomasz Pietrasiewicz (członek teatru Grupa Chwilowa, dyrektor Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN"), Janusz Opryński (dyrektor Centrum Kultury), Monika Krzykała, Maria Kowalczyk, (przewodniczki miejskie), Joanna Zętar (animator kultury), Marcin Wroński (pisarz), Aleksandra Wasak (Agora Modernizmu), Marcin Semeniuk (projekt Modernizm w Lublinie), Monika Tarajko (Brama Grodzka), Teresa Klimowicz (Studnia Pamięci), Paulina Skipirzepa (Warsztat Kultury), Magdalena Krasuska (Dom Słów), Grzegorz Jędrek (Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"), dr Andrij Saweneć (KUL), Roman Zadorożny, Michał Karapuda (dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin), Anna Stocka (Muzeum Wsi Lubelskiej), Przemysław i Bartłomiej Matyjaszczykowie (muzycy Kapeli spod Lublina)

Data emisji: 5.08.2017

Godzina emisji: 15.00

jp/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lublin świętuje 700-lecie istnienia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 15:00
W "Poranku Dwójki" mówiliśmy o wydarzeniach związanych z jubieluszem Koziego Grodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lublin. Kulturalna brama na prawdziwy Wschód

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 08:30
– Sąsiedztwo ze Wschodem bardzo nas inspiruje, ale też zobowiązuje, by pokazać go z nieco innej strony – mówiła Agnieszka Wojciechowska, dyrektor programowa festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Volta" Machulskiego. Komedia, kobiety, korona i dodatki

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 19:45
– Kiedy robię komedię, nie chcę powtarzać środków narracyjnych z moich poprzednich filmów. Dlatego zawsze coś dodaję – mówił Juliusz Machulski, twórca "Volty", która weszła właśnie na ekrany kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lublin podąża tropem Izaaka Singera

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 09:00
W "Poranku Dwójki" zapowiedzieliśmy rozpoczynający się 25 lipca festiwal "Śladami Singera" w Lublinie, osnuty wokół opowiadań żydowskiego pisarza, na którym spotkają się artyści z Polski, Izraela, Armenii, Burkina Faso, Włoch i Czech.
rozwiń zwiń