X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe twarze w polityce Europy Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 16:05
- Zuzana Čaputová, nowa prezydent Słowacji jest prawniczką i działaczką społeczną, która walczyła o prawa obywateli bezradnych wobec państwowego molocha. Nie wywodzi się jednak z żadnego nurtu politycznego i wkroczyła na scenę jako postać zupełnie świeża - mówił w Dwójce Ziemowit Szczerek.
Audio
  • Zmiany po wyborach na Ukrainie i Słowacji (Światowa niedziela/Dwójka)
Zuzana aputov
Zuzana ČaputováFoto: PAP/Vaclav Salek

Punktem wyjścia do dyskusji w audycji "Światowa niedziela" były zmiany, które przyniosły w ostatnim czasie wybory na Ukrainie i Słowacji. Publicysta Zbigniew Parafianowicz zwrócił uwagę, że zaskakujące dla wielu kometatorów pojawienie się postaci spoza dotychczasowej polityki jest sygnałem, że ludzie są zmęczeni dotychczasową narracją uprawianą przez elity polityczne tych krajów.

Skąd tak duża potrzeba społeczna nowych postaci w polityce? Czy oznacza to, że obserwujemy pewien etap, kiedy zaczyna tryumfować demokracja bez ograniczeń, czy wręcz przeciwnie: jest to kolejne poszukiwanie twardej ręki, tym razem spoza polityki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Światowa niedziela

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Goście: Zbigniew Parafianowicz (publicysta,"Dziennik Gazeta Prawna") oraz Ziemowit Szczerek (pisarz)

Data emisji: 7.04.2019

Godzina emisji: 15.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chiny. Szansa czy zagrożenie dla Europy?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 11:45
- Mamy do czynienia z państwem, które wyznaczyło sobie cel strategiczny. On jest jasny: uzyskać dominującą pozycję w świecie, odzyskać to, co posiadało, a więc gdzieś 1/3 potencjału jeśli chodzi o dominację w strukturach gospodarczych i uzyskać bardzo silną pozycję polityczną w świecie - mówił w Dwójce prof. Piotr Grochmalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modele przekazywania władzy w wydaniu postsowieckim

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 17:23
Aktualnym kontekstem audycji "Światowa niedziela" były wybory prezydenckie na Ukrainie oraz niedawna rezygnacja z prezydentury ogłoszona w Kazachstanie przez byłego już prezydenta Nursułtana Nazarbajewa.
rozwiń zwiń