Chopin i jego Europa. Koncert {oh!} Orkiestry Historycznej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 19:00
{oh!} Orkiestra Historyczna pod dyrekcją Dirka Vermeulena - to kolejni wykonawcy Festiwalu Chopin i jego Europa. Towarzyszyli im muzycy: Lorenzo Coppola na klarnecie oraz Janusz Olejniczak na fortepianie. Zapraszamy do oglądania wideo!

Program:

Karol Kurpiński Koncert na klarnet i orkiestrę B-dur (w rekonstrukcji Michała Dobrzyńskiego); Karol Lipiński Symfonia C-dur op. 2 nr 2; Fryderyk Chopin: Fantazja A-dur na tematy polskie op. 13; Jakub Gołąbek Symfonia B-dur

wyk. Lorenzo Coppola (klarnet), Janusz Olejniczak (fortepian), {oh!} Orkiestra Historyczna, Dirk Vermeulen (dyrygent) i Martyna Pastuszka (dyrygentka)

Stanisław Leszczyński forum 1200.jpg
Chopin i Jego Europa. "Tegoroczne hasło wpisuje się w kontekst ostatnich miesięcy"

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej (początek godz. 21.00)

Festiwal Chopin i jego Europa odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

Transmisja w Dwójce dzięki uprzejmości Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

***

Na "Letnią promenadę" zapraszaliśmy w niedzielę (15.08) w godz. 20.00-22.00. Wideo transmitowaliśmy od godz. 21.00 na antenie oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl.


. .

Czytaj także

"Muzyka daje poczucie, że nasze istnienie w kulturze to walka dobra ze złem"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 17:27
- Nietzsche powiedział, że nie wyobraża sobie swojego życia bez muzyki. Widocznie to jest strasznie ważna sprawa. Warto sobie postawić pytanie: po co jest tak zwana muzyka wysoka w życiu społeczeństw i narodów, dlaczego ona jest konieczna - mówił Michał Bristiger, muzykolog, którego archiwalnych wspomnień słuchaliśmy w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vasily Petrenko: zadanie dyrygenta to pomoc muzykom w grze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 13:31
- Bardzo się cieszę na nadchodzące lata, Londyn to jeden z najważniejszych ośrodków wykonywania muzyki klasycznej. Czuję się wyróżniony szansą na znalezienie swojego miejsca w tak różnorodnym środowisku muzycznym. Ta orkiestra to wyjątkowy zespół, na co dzień ewoluuje, wciąż podnosi swój poziom - mówił w Dwójce Vasily Petrenko, rosyjski dyrygent, od sierpnia 2021 roku dyrektor artystyczny Royal Philharmonic Orchestra w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seong-Jin Cho: scherza Chopina to wspaniałe dzieła o wielu znaczeniach

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 22:15
- Od tego czasu dużo się nauczyłem, poznałem wielu wspaniałych muzyków, całe moje obecne doświadczenie zawdzięczam właśnie Konkursowi Chopinowskiemu. Nie tylko moja kariera, ale całe moje życie uległo zmianie - tak na antenie Dwójki mówił Seong-Jin Cho o swym zwycięstwie na Konkursie Chopinowskim w 2015 roku.
rozwiń zwiń