"Miasteczko Twin Peaks" - serialowa muzyka w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 00:55
Podczas audycji zaprosiliśmy Państwa na koncert z okazji 85. rocznicy powstania radiowej Dwójki. Hubert Zemler & The Roadhouse Band zagrają muzykę z serialu "Miasteczko Twin Peaks" w autorskich aranżacjach.
Płyta ze ścieżką dźwiękową do serialu Miasteczko Twin Peaks. Autorem muzyki jest Angelo Badalamenti
Płyta ze ścieżką dźwiękową do serialu "Miasteczko Twin Peaks". Autorem muzyki jest Angelo BadalamentiFoto: Shutterstock.com/Kraft74

- W najbliższy czwartek przydarzy nam się to, co Tytusowi, Romkowi i A'Tomkowi w jednym z tomów słynnych przygód, czyli wskoczymy do filmu - zapowiadał jeden z prowadzących, Bartek Chaciński, mając na myśli oczywiście kultowy serial "Miasteczko Twin Peaks".

Zobacz urodzinowy serwis specjalny>>>

Urodzinowy koncert z autorską aranżacją ścieżki dźwiękowej do tej produkcji usłyszą Państwo 1 marca o godz. 22.00 na naszej antenie. Wcześniej, właśnie w czwartkowej "Nocnej strefie", zaprezentowaliśmy oryginalną muzykę z serialu, a także utwory inspirowane dziełem Davida Lyncha.

W programie autorzy opowiedzieli też o innych ciekawych nagraniach filmowych i serialowych, które zostały niedawno stworzone.

Zapraszamy do posłuchania audycji, która wprowadzi Państwa w klimat zbliżających się urodzin Dwójki.

***

Początki Programu 2 Polskiego Radia wiążą się z powstaniem radiostacji Warszawa II, która zaczęła nadawanie 1 marca 1937 roku na terenie Warszawy i okolic. W przeciwieństwie do innych rozgłośni, które miały charakter regionalny, Warszawa II była stacją stricte miejską. W ofercie stacji pojawiały się słuchowiska, audycje kulturalne i sportowe, transmitowane były również koncerty z Warszawskiej Filharmonii. Inaczej niż w rozgłośniach regionalnych, które dbały o krzewienie kultury lokalnej.

Zobacz zapowiedź:

[YouTube Programu 2]


Posłuchaj
115:18 2022_02_24 23_02_26_PR2_Nocna_strefa.mp3 "Miasteczko Twin Peaks" - serialowa muzyka w Dwójce (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 24.02.2022

Godzina emisji: 23.00


Czytaj także

Leonora Armellini i Alexander Gadjiev. Koncert na 85-lecie Dwójki [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 08:00
Laureaci XVIII Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – wystąpili ostatnio (w niedzielę, 9 stycznia), podczas uroczystego koncertu inaugurującego obchody 85-lecia Programu 2 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bastarda na 85. urodziny Dwójki: szykujemy rzeczy niezwykłe

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 14:25
- Przygotowujemy hity – znane wszystkim melodie, które wykroczyły już poza kontekst filmowy. Zaczniemy międzywojniem, czyli Warsem, i równeż Warsem skończymy, a więc zrobimy taką klamrę koncertów - opowiadał w Dwójce Paweł Szamburski, członek Tria Bastarda, który już 1 marca zagra wyjątkowy koncert na 85. urodziny radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń